احمد سیاوش پوررشت رویایی- نشست هفتگی شورای برنامه‌ریزی دادگستری استان عصر امروز شنبه ۲۵ آذرماه با حضور احمد سیاوش‌پور رئیس‌کل دادگستری گیلان، علی مصطفوی نیا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و جمعی از معاونین قضایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، سیاوش‌پور رئیس‌کل دادگستری استان در آغاز این نشست با بیان اینکه عدالت مبنای عمل دستگاه قضایی است مطرح کرد: از حریم قوه قضائیه که حریم عدالت است قاطعانه دفاع می‌کنیم.

سیاوش‌پور ادامه داد: قوه قضائیه اهل جار و جنجال نیست و همه اقدامات در چارچوب قانون صورت می‌گیرد.

رئیس شورای قضایی استان، استقلال قوه قضائیه را از ارکان مهم و اساسی نظام جمهوری اسلامی برشمرد و اضافه کرد: دستگاه قضایی استان در رسیدگی به پرونده‌ها بدون حب و بغض عمل می‌کند و در مسیر اجرای عدالت ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

رئیس‌کل دادگستری گیلان اجرای عدالت را اساس اعتماد مردم به نظام و برقراری آرامش و امنیت در جامعه معرفی کرد و گفت: در سایه برقراری عدالت است که می‌توان قدم در راه توسعه اقتصادی استان گذاشت.

سیاوش‌پور سلامت اقتصادی در استان را سبب دلگرمی و ورود سرمایه گذاران دانست و مطرح نمود: دستگاه قضایی هرجا تخلفی مشاهده نماید در چارچوب موازین قانونی قاطعانه برخورد خواهد کرد.