رشت رویایی- مدیر آموزشگاه موسیقی صراحی گفت: برگزاری و تداوم جشنواره فجر رشت فرصت مغتنمی برای آموزشگاه های موسیقی و هنرجویان می‌باشد.

محمدرضا صفرپور در اولین روز برگزاری این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت یک جریان فرهنگی است و باید بیشتر به آن توجه شود.

او با اشاره به اینکه خروجی جشنواره‌ ها بسیار حائز اهمیت است گفت: آموزشگاه‌های مختلف هنری که در این جشنواره مشارکت دارند موافق تداوم برگزاری آن هستند و یقینا در جریان برگزاری آن بهترین‌ها را به نمایش خواهیم گذاشت.

صفرپور اضافه کرد: بنده معتقدم آموزشگاه‌های فرهنگی هنری با تداوم این جشنواره ضمن مطالعه و پرداختن به گذشته می‌توانند برای آینده خود دورخیز و برنامه ریزی کنند.

مدیر آموزشگاه موسیقی صراحی در خاتمه گفت: آموزشگاه صراحی در سال ۹۶ مجوز فعالیت خود را دریافت کرد و فرزانه مجریان همسر بنده مدیر مسئول این آموزشگاه می باشد.

جشنواره فجر رشت سکوی پرتاب هنرجویان

مدیر آموزشگاه نمایشی سینمایش گفت: جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت سکوی پرتاب برای هنرجویانی است که نگاهشان به سمت جشنواره بین المللی فجر معطوف می باشد.

بهرام نوری در روز برگزاری جشنواره فجر رشت گفت: آموزشگاه نمایشی سینمایش در سال ۹۶ مجوز فعالیت خود را دریافت نمود و بنده سالهاست که در حوزه های مختلف هنری مشغول به تدریس می باشم.

او با بیان اینکه برگزاری جشنواره فجر رشت فرصتی دو سویه برای آموزشگاه‌های هنری و اداره ارشاد رشت می‌باشد گفت: در این جشنواره فضای تعامل ما بین ارشاد و آموزشگاه‌های هنری افزایش یافته و هنرجویان نیز در یک فرصت کوتاه می‌توانند توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

مدیر آموزشگاه نمایشی سینمایش جشنواره فجر رشت را سکوی پرتابی برای هنرجویان دانست و گفت: این جشنواره به طور رقابتی برگزار نمی‌گردد .

نوری در خاتمه با اشاره به اینکه آموزشگاه‌های هنری توانایی حضور رقابتی در جشنواره فجر رشت را دارند گفت: چنانچه تمهیدات لازم در خصوص برگزاری جشنواره فجر رشت به صورت رقابتی در بین آموزشگاه‌ها برگزار شود یقینا آموزشگاه‌های هنری از این مهم استقبال خواهند کرد.