بارش ۱۰ سانتیمتری برف در دیلمان/کاهش ۹ درجه ای دمای هوا در لاهیجان

رشت رویایی- بخشدار دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل گفت: ۱۰ سانتیمتر برف در منطقه کوهستانی دیلمان به زمین نشسته و رفت و آمد به این منطقه، با تجهیزات زمستانی امکانپذیر است.

به گزارش ایرنا، حسین یکتا گفت: از ساعت ۱۱ صبح امروز بارش برف در منطقه کوهستانی دیلمان آغاز شده و طی دو ساعت و نیم، در شهر دیلمان ۱۰ سانتیمتر برف باریده که با شدت نیز ادامه دارد.

او گفت: هم اکنون تمامی راه های دیلمان باز بوده و رفت و آمد در آنها جریان دارد ولی تردد در این محورها بویژه در مسیر سیاهکل به دیلمان، فقط با زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی زمستانی امکانپذیر است.

او گفت: تمام کسانی که قصد رفت و آمد به منطقه کوهستانی دیلمان را دارند، باید به تجهیزات ایمنی و زمستانی مجهز باشند در غیر اینصورت از رفت و آمد وسایل نقلیه بدون زنجیر چرخ در محور سیاهکل به دیلمان جلوگیری می شود.

یکتا گفت: دمای هوا در این بخش به زیر صفر کاهش یافته ولی مردم سخت کوش دیلمان از قبل خود را برای چنین روزهایی سختی آماده و تجهیزات و مایحتاج زندگی را فراهم کرده اند.

بخشدار دیلمان گفت: با بارش برف و سفیدپوش شدن منطقه ، ستاد بحران در این بخشداری تشکیل شده و تمامی مسئولان اداره ها در آماده باش کامل هستند.

این دومین برف در سال جاری در منطقه کوهستانی دیلمان است؛ دو هفته قبل نیز اولین برف پاییزی منطقه کوهستانی دیلمان را سفیدپوش کرده بود.

کاهش ۹ درجه ای دمای هوا در لاهیجان

رئیس اداره هواشناسی لاهیجان نیز گفت: بارندگی ها دمای هوا در این شهرستان را تا ۹ درجه سلسیوس کاهش داده است.

رضا موید ناصری گفت: دمای هوا در ظهر امروز ۹ درجه سلسیوس ثبت شده که نسبت به مدت مشابه روز گذشته، ۹ درجه کاهش داشته است .

او با اشاره به ادامه بارندگی ها در لاهیجان تا اواخر امشب گفت: از فردا کاهش بارندگی و از روز شنبه نیز افزایش دما خواهیم داشت با این حال؛ طی چند روز آینده برای مناطق کوهستانی، احتمال یخبندان و سرما پیش بینی می شود.

ناصری گفت: هم اکنون در شهر لاهیجان بادی با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت در حال وزیدن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *