[su_frame align=”center”]افتتاح پارک و فضای مکث مجتمع مسکونی پارس خزر - مهر ۱۳۹۵[/su_frame]

رشت رویایی- عصر دیروز در مراسمی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مهندس عبداللهی مدیر منطقه ۵، فاطمه شیرزاد و امیرحسین علوی دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمع کثیری از اهالی مجتمع مسکونی پارس خزر رشت پانزدهمین پارک محله‌ای رشت در منطقه مسکونی پارس خزر افتتاح شد.

شهردار رشت با حضور در مراسم افتتاح پارک و فضای مکث منطقه پارس خزر با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری تعداد پارک‌های محله‌ای رشت از ۱۵ مورد به ۲۳ مورد خواهد رسید، گفت: پارک‌ها محله‌ای بر اساس نگاه هر محله یک فضای شهر است که در بودجه سال آینده این روند توسعه‌ای برای کل مردم تعمیم خواهد داشت.

دکتر ثابت‌قدم با تاکید بر تمرکز شهرداری بر نقاط کم برخوردار در توسعه شهری خاطر نشان کرد: مناطق ۴ و ۵ شهری رشت از مناطق کمتر برخوردار است که در بودجه سال ۹۶ توجه بیشتر و ویژه‌ای به این مناطق خواهد شد.

[su_frame align=”center”]افتتاح پارک و فضای مکث مجتمع مسکونی پارس خزر - مهر ۱۳۹۵[/su_frame]

او عدم دسترسی مناسب به خیابان اصلی و فقدان فضاهای عمومی شهری در این محله را مهم‌ترین دغدغه ساکنین آن برشمرد و افزود: طی ۴ الی ۵ روز آینده کارگاه تجهیز جاده‌ای این محله برای تعریض خیابان و محله مجتمع مسکونی پارس خزر و محلات اطراف آغاز بکار خواهد کرد.

دکتر ثابت‌قدم گفت: در راستای ایجاد سرمایه اجتماعی مبتنی بر فضاهای عمومی تفاهم‌نامه مشترک با شهروندان منعقد خواهد شد.

شهردار رشت ایجاد فضای امن و برخورد مدنی مناسب و دو سویه با شهروندان را از وظایف شهرداری‌ها برشمرد و یادآور شد: برخورد مدنی مناسب از سوی شهروندان نیازمند توسعه سیمای شهری و زینت بخشی به محلات است و این مدنیت سبب خواهد شد تا شهروندان مشارکت حداکثری در توسعه فضاهای محله‌ای منطقه‌ای و ملی خود داشته باشند.

دکتر ثابت‌قدم اظهار افزود: امید است با وقوع برند سازی در شهر رشت هم درآمد پایه و هم اشتغال به گونه‌ای ارتقا یابد تا در اداره شهر شاهد مشارکت حداکثری از سوی شهروندان باشیم.

رعایت اعتدال و عدالت در ارائه خدمات شهری مهم‌ترین دغدغه شورا و شهرداری است

امیرحسین علوی نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در هشت ماهه گذشته پیگیری‌های مردم این منطقه سبب شد تا شهرداری و شورا به این پیگیری‌ها پاسخ مثبت داده و امروز شاهد افتتاح سه فضای، تندرستی، آرامش و نشاط در این منطقه باشیم.

[su_frame align=”center”]افتتاح پارک و فضای مکث مجتمع مسکونی پارس خزر - مهر ۱۳۹۵[/su_frame]

عضو شورای اسلامی شهر رشت بودجه سال جاری شهر رشت را ۸۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: امید است اعضای شورا و مجموعه مدیریت شهری بتوانند در تحقق و تخصیص این بودجه موفق عمل نمایند.

او با اشاره به اینکه طبق قانون شهرک‌ها باید به صورت مستقل عمل نمایند گفت: از آنجایی رعایت اعتدال و عدالت در ارائه خدمات شهری مهم‌ترین دغدغه شورا و شهرداری است. این دو نهاد ارائه خدمات شهری به شهروندان به خصوص مردم این منطقه را بر خود وظیفه می‌دانند.

علوی با اشاره به اینکه هدایت توسعه شهری به مناطق و شهرک‌های حاشیه‌ای سبب کاهش تراکم شهری خواهد شد گفت: امروز بزرگ‌ترین دغدغه مردم این منطقه عرض کوتاه و نداشتن شانه خاکی و آسفالت و مناسب در جاده دسترسی است. که با درایت شهردار و مدیر منطقه این نقیصه نیز به زودی برطرف خواهد شد.

تجهیز سه ایستگاه تندرستی، آرامش و نشاط در مجتمع مسکونی پارس خزر

مدیر منطقه ۵ شهرداری رشت ضمن قدردانی از حمایت‌های دکتر ثابت‌قدم در توسعه فضاهای عمومی شهر اذعان داشت: در مسیر لاکان ۱۰ شهرک وجود دارد که متاسفانه از خدمات شهری چندانی برخوردار نیستند.

[su_frame align=”center”]افتتاح پارک و فضای مکث مجتمع مسکونی پارس خزر - مهر ۱۳۹۵ - حامد عبدالهی[/su_frame]

مهندس عبداللهی منطقه ۵ را از مناطق کم‌درآمد شهرداری رشت برشمرد و گفت: ساماندهی شهرک‌های مسکونی واقع در منطقه ۵ یکی از سیاست‌های این شهرداری است.

او افزود: شهرک مسکونی مجتمع پارس خزر با وسعت ۴ هکتار و ۱۹۹ واحد مسکونی در منطقه لاکان واقع شده که متاسفانه از سال ۷۳ تاکنون همچون دیگر شهرک‌های این منطقه از هیچ‌گونه خدماتی بهره‌مند نشده است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری با اشاره به تجهیز ایستگاه تندرستی، نشاط، آرامش در مجتمع مسکونی پارس خزر تصریح کرد: این سه فضا در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع و با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

گزارش تصویری افتتاح پارک و فضای مکث مجتمع مسکونی پارس خزر