رییس شورای شهر در جمع خبرنگاران:
در انتخابات آینده شرکت نمی‌کنم/ تشکیل کارگروه مشترک خبرنگاران و رییس شورا

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- رییس شورای شهر رشت در جمع خبرنگاران گفت که در انتخابات شورای پنجم شرکت نخواهد کرد.

چهارمین جلسه فوق‌العاده شورا برای انتخاب هیات رییسه - شهریور ۱۳۹۵ - مسعود کاظمی

به گزارش رشت رویایی، مسعود کاظمی در نشستی که آن را «یک نشست دوستانه» نامید تاکید کرد: من معتقدم شما می‌توانید چشم، گوش و بازوان اجرایی من به عنوان عضو شورا باشید، در روز اول شورا اصحاب رسانه را اتاق فکر خود دانستم و به آن اعتقاد دارم. همه ما مثل چرخ‌دنده‌های ساعت هستیم و باید از تجربه یکدیگر استفاده کنیم، به همین دلیل برای حل مسائل شهر از خبرنگاران درخواست همکاری و همراهی دارم. خبرنگاران مانند مدیران دستگاه اداری و شهرداری، انسان‌های باتجربه‌ای هستند و من باید از اطلاعات و اخبار شما برای این شهر منفعت ببرم.

او خطاب به خبرنگاران گفت: پیشنهاد می‌کنم یک کارگروه مشترک تشکیل شود که فضاسازی مکانی و هزینه‌های مربوطه به عهده خودم است تا بتوانیم از نقدهای شما که بسیار سازنده است، در جهت بهبود عملکرد خود استفاده کنم. گاهی در میان خبرنگاران هم یک انشقاقی وجود دارد که من حتی به دنبال حل این موضوع هستم.

کاظمی، داشتن قلم‌های طلایی را هنر بزرگی دانست و گفت: تحلیل‌ها و نقدهای شما، نشان از هنرتان دارد. این شهر تنها به شهرداری و شورا تعلق ندارد، بلکه به تمام کسانی که برای آن دغدغه دارند، متعلق است. در کارگروه تشکیل شده ضمن بیان ایراد از من رییس شورا به عنوان عضوی از شورا، راهکار ارائه دهید.

رییس شورا خودش را ذاتاً آدم نتیجه‌گرا دانست و گفت: در این سه هفته تلاش کردم بسیاری از ادارات مانند نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان را درگیر کار شورا کنم و اگر بتوانم برای شما تعاونی مسکن خبرنگاران را ایجاد می‌کنم. آیا تاکنون از سوی شورا موارد تشویقی برای شما در نظرگرفته شده است؟

او همچنین گفت: من نه عضو شورای بعدی هستم و نه در جای دیگری کاندید خواهم شد. من در سازمان تاکسیرانی اعتقادی داشتم که در آنجا به ۶۰۰ نفر خدمت می‌کردم و با اعتقاد براین‌که بتوانم در جایی مثل شورا به ۶۰۰ هزار از مردم خدمت کنم از تاکسیرانی به شورا آمدم و تلاش خود را کرده‌ام.

رییس شورا هدف از تشکیل کارگروه خبرنگاران ارتباط این قشر با تمام شهروندان، سازمان‌ها، اصناف و ادارات دانست و گفت: سعی کرده‌ام در ورود به هرعرصه شاکله کارهای نو و خلاق باشم. امیدوارم این کارگروه بعد از ما، در شورای بعدی هم تداوم داشته باشد و مؤثر واقع شود.

او از خبرنگاران پرسید اگر رییس شورا بودند چه کار می‌کردند، و در ادامه گفت: ما بحث ثبات مدیریتی می‌کنیم و شهردارها را یک سال به یک سال یا فصل‌به‌فصل عوض کردیم و در مورد رییس شوراها هم قانون می‌گوید یک سال، تا مدیری می‌آید کاری انجام دهد یک سال تمام می‌شود و مدیر بعدی استراتژی و پلن قبلی را به سمت دیگری می‌برد. در نهایت حال حاضر را داریم و در یک کشتی با هم هستیم، شما به عنوان ملوان یا خلبان تصور کنید پشت میز نشسته‌اید و می‌خواهید هدایت کنید، قطب‌نما دارید و ابزار دست شماست، اما کم است چه کار می‌کنید؟

کاظمی افزود: اگر شما راهکار دادید و همه کارگروه یا نصف به علاوه یک این گروه تأیید کردند، کاظمی و کاظمی‌ها انجام ندادند دیگر فصل الخطاب برای شما مشخص است.

رییس شورا تاکید کرد: دوستانه، برادرانه از شما تک‌تک اصحاب رسانه درخواست همکاری و کمک دارم و این خواسته من با صداقت است و سیاست من در مقابل دوستانم و همکارانم و هر کسی که برای مجموعه خود دغدغه دارد صداقت است مگر آن که عکس این موضوع برای من ثابت شود و به باوری برسم که رفتارم را عوض کنم.

کاظمی ادامه داد: تک تک شما افرادی هستید که به جرات می‌توانم بگویم که در کنار هم یک پیکسل زیبا از یک عکس بسیار زیبا از آتیه شهرمان خواهیم داشت.

کاظمی اعضای شورا را در زمینه کاری خود متخصص دانست و گفت: ما تنها در بعضی موارد با هم انشقاق داریم و از زمانی که در این جایگاه حقوقی قرارگرفته‌ام سعی کردم از تمام پروژه‌های عمرانی بازدید کنم و از ارتباطات خود برای تسریع پروژه‌ها استفاده کنم.

کاظمی زحمات شورای چهارم را متذکر شد و گفت: ما منکر زحمات شورای چهارم نیستیم ولی شاید خواسته ما فراتر از این بوده است.

او در ادامه گفت: رشت زمانی جز اولین‌ها بوده است ولی باید قبول کنیم که مدت‌هاست که این‌طور نیست. تنها در صورتی این موضوع دوباره تکرار می‌شود که همه در کنار هم باشیم.

در پایان این نشست نیز مجید همرنگ و آمنه فتوحی به عنوان نمایندگان کارگروه انتخاب شدند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz