رشت رویایی- به دنبال پخش تصاویر چند بازیکن فوتبال در حال‌ استعمال قلیان با دستور موقت کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال، محسن مسلمان از پرسپولیس و وریا غفوری از استقلال تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین محروم شدند.

به گزارش خبر ورزشی، کمیته‌ اخلاق با صدور این حکم اعلام کرد که در روزهای آینده به بررسی پرونده این دو بازیکن خواهد پرداخت تا محرومیت قطعی‌شان را مشخص کند.

این محرومیت در حالی صورت گرفته است که پنج‌شنبه چهارم آبان ماه استقلال و پرسپولیس هشتاد و پنجمین دربی پایتخت را برگزار خواهند کرد. اما این رای در حالی صادر شده که کشیدن قلیان جرم محسوب نمی شود.

پیش تر وریا غفوری بازیکن تیم استقلال مدعی شده بود عکسی که از وی در حال کشیدن قلیان منتشر شده فتوشاپ است و حتی هنر پیشه هایی که در عکس حضور داشتند در مصاحبه هایی اعلام کردند این عکس فتوشاپ است و وریا غفوری لب به قلیان نزده است. از سویی وریا اعلام کرده بود حتی حاضر است تست بدهد.

جالب اینکه در سفر پرسپولیس به دبی عکسی که منتشر شده کمال کامیانی نیا و فرشاد احمد زاده را در حال کشیدن قلیان نشان می دهد که به نظر می رسد این دو بازیکن از خطای صورت گرفته تبرئه شدند چون هیچ حکمی علیه آنها صادر نشده است.
این رای در حالی صادر شده که در روزهای اخیر برانکو،  محسن مسلمان را کنار گذاشته و حتی در بازی با نفت هم به او بازی نداد اما وریا غفوری یکی از مهره های کلیدی استقلال است و باید دید که شفر چطور با غیبت او کنار می آید.