گفت‌وگوی اختصاصی رشت رویایی با حسین کعبی
دربی مساوی می‌شود

حسین کعبی

رشت رویایی- تیم‌های پرسپولیس و استقلال در هفته ششم رقابت‌های لیک برتر فردا از ساعت ۱۷ به مصاف هم می‌روند؛ دیداری که صرف نظر از جدول مثل همیشه از حساسیت ویژه‌ای برای دو تیم برخوردار است.

به گزارش رشت رویایی، داربی این فصل، در یک‌سو پرسپولیس صدرنشین که سایه تراکتورسازی را پشت سر خود می‌بیند قصد دارد صدر جدول را حفظ کند و استقلال نیز از انگیزه‌ی مضاعفی برخوردار است تا با گرفتن نتیجه در این دیدار از بحران و کابوس این فصل خود خارج شود. اما حسین کعبی، بازیکن سپیدرود و بازیکن سابق پرسپولیس که سابقه بازی در داربی را دارد معتقد است که سوت پایان این مسابقه با نتیجه مساوی به صدا در خواهد آمد.

حسین کعبی در مورد بازی داربی روز جمعه به رشت رویایی گفت: این بازی شرایط خاص خودش را دارد. پرسپولیس در این فصل دارد نتایج خوبی می‌گیرد و تا اینجای کار توانسته نمایش موفقیت‌آمیزی داشته باشد. استقلال تا اینجا نتوانسته به وضعیت پایدار در جدول دست پیدا کند و به خاطر نتایج ضعیفی که گرفته در شرایط سختی قرار دارد و کل بازیکنان این تیم از لحاظ روحی و استرس آمادگی لازم را ندارند.

بازیکن سپیدرود با اشاره به اینکه شرایط داربی با بازی‌های دیگر فرق می‌کند، ادامه داد: شرایط خاصی بر فضای این مسابقه حاکم است. تیمی که در این مسابقه برنده شود می‌تواند بارش را برای یک سال ببندد؛. چون این مسابقه برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و خیلی‌ها معتقدند برد در این بازی از قهرمانی در لیگ برتر مهم‌تر است.

بازیکن سابق تیم ملی افزود: من به عنوان یک فوتبالیست و یک کارشناس عقیده دارم که بازی فردا با نتیجه ۱-۱ یا ۰-۰ به پایان می‌رسد. چون استقلال اگر در این بازی نتیجه بگیرد می‌تواند خودش را در لیگ برتر حفظ کند و به وضعیتش سر و سامان دهد. بنابراین این بازی حساسیت ویژه‌ای برای استقلال دارد و انگیزه بازیکنانش را چندین برابر می‌کند. از سوی دیگر پرسپولیس هم نمی‌خواهد جایگاهش را در جدول از دست بدهد و تلاش خود را خواهد کرد به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

کعبی همچنین گفت: فوتبال اینقدر پیشرفت کرده و بازی‌ها هوشمندانه و زیبا شده که دیگر نمی‌شود مثل گذشته به راحتی نتیجه یک بازی را به حساب یک تیم واریز کرد. متاسفانه برخی از آقایان خود به خود می‌نشینند و برای خودشان کارشناس می‌شوند و نتیجه یک بازی را پیش‌بینی می‌کنند. در حالیکه فوتبال اینقدر پیشرفته شده که مطمئن باشید نمی‌شود از الان پرسپولیس را برنده بازی دانست. چون پرسپولیس خوب فوتبال بازی می‌کند و در صدر است نمی‌تواند برد این تیم را در داربی تضمین کند.

او با بیان اینکه مطمئن باشید این بازی برای هیچ‌یک از دو تیم بازی راحتی نیست، اظهار کرد: چون هر دو تیم استرس خاص خودشان را دارند که روی کیفیت بازی تأثیر می‌گذارد. من تجربه بازی در این جو را دارم؛ به خصوص وقتی آدم ۱۰۰ هزار تماشاگر را در ورزشگاه می‌بیند، خودبه‌خود دوست دارد با نتیجه مساوی از ورزشگاه بیرون بیاید. در خیلی از بازی‌ها این اتفاق افتاده است. اما مطمئن باشید این بازی زیبا از آب در می‌آید اما به عقیده من نتیجه این بازی مساوی خواهد شد.

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد خاطرات خود از بازی داربی، تعریف کرد: من از بازی داربی خاطرات خوبی دارم. یکی از بهترین خاطراتم به اولین بازی‌های من در پرسپولیس برمی‌گردد. آقای دنیزلی وقتی قبل از بازی با من صحبت کرد، نگفت که در چه پستی می‌خواهد از من استفاده کند. چون تا آن موقع هرگز در آن پست بازی نکرده بودم. وسط جلسه وقتی ۱۱ نفر ترکیب اصلی را اعلام کرد، یک‌دفعه به من گفت که شما باید در پست مهاجم بازی کنید. برای من خیلی جالب بود و تازه از امارات برگشته بودم و خیلی دوست داشتم خودم را نشان بدهم. آن بازی برای من خیلی حیاتی بود و انگیزه داشتم که بروم و خودم را ثابت کنم. اتفاقاً بازی کردم و یکی از بهترین‌های آن مسابقه بودم و توانستم برای پرسپولیس یک پنالتی بگیرم.

او ادامه داد: هربار قبل از اینکه وارد ورزشگاه شویم به پارکینگ ورزشگاه نگاه می‌کردیم و می‌فهمیدیم جمعیت زیادی آمده است. اما یک‌بار سر بازی داربی دیدیم که پارکینگ خالی است. همه بچه‌ها تعجب کرده بودند که مگر می‌شود برای داربی کسی نیامده باشد. یک‌جورایی همه ناراحت بودند. اما وقتی وارد تونل شدیم سر و صدای وحشتناکی بلند شد. تعجب کردیم که این سر و صدا پس از کجا می‌آید. ماشین زیادی در پارکینگ نبود تا چنین سر و صدایی باشد، مگر می‌شود. اما قبل از بازی که وارد زمین شدیم، دیدیم ۷۰ هزار نفر جمعیت در ورزشگاه نشسته است. بعد فهمیدیم که پارکینگ جدید ورزشگاه آزادی را درست کرده‌اند و اکثر مردم از آن پارکینگ استفاده کرده بودند. این هم یکی از خاطرات خوب من از آن بازی بود که سورپرایز شدم.

این مهاجم گل‌زن با اشاره به اینکه مدعی‌های این فصل زیاد است، افزود: پرسپولیس امسال خیلی آماده است. تراکتورسازی هم مهره‌های خوبی دارد و نمایش خوبی تا اینجا داشته است. من مدعیان این فصل را پرسپولیس و تراکتور می‌دانم و به نظرم این دو تیم لیاقتش را دارند که جام را بالای سر ببرند.

او همچنین با بیان اینکه استقلال امسال تیم خوبی است، گفت استقلال بازیکنان و جوانان بسیار خوبی دارد. نمی‌شود با چند بازی قضاوت کرد. مطمئن باشید این تیم با یک برد از بحران خارج می‌شود. بدون شک به زمان نیاز دارد. در حال حاضر این فرصتی که به آقای منصوریان دادند یک امر طبیعی است. اما استقلال یک مربی جوان و خلاق دارد و مطمئن باشید روز به روز این تیم بهتر می‌شود و می‌تواند خودش را از بحران خارج کند.

حسین کعبی در پایان تصریح کرد: فارغ از نتیجه امیدوارم شاهد یک بازی خوب و زیبا باشیم تا همه هواداران از تماشای این بازی لذت ببرند. و ان‌شاءالله هرکس که مستحق برد است بتواند سه امتیاز بازی را کسب کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz