دختر ۷ ساله، قربانی پدرخوانده شیشه‌ای

متهم در دادگاه

ناپدری شیشه‌ای که دخترخوانده‌اش را به قتل رسانده بود، در دادگاه جنایی محاکمه شد و ابراز پشیمانی کرد. این مرد که در بازجویی‌ها انگیزه‌های متفاوتی را مطرح کرده بود، این‌بار ادعا کرد که تحت‌تأثیر شیشه دختر ٧ ساله را به قتل رسانده است.

روزنامه شهروند نوشت: روز ٢٧ مهر ‌سال ٩٢ بود که جسد یک دختر بچه در کوچه‌ای خلوت در صفادشت کرج پیدا شد. بلافاصله موضوع به مأموران پلیس اطلاع داده شد و مأموران با بررسی جسد این دختر دریافتند که او با رشته‌ای به دور گردنش خفه شده است. بنابراین تلاش برای شناسایی هویت این دختربچه آغاز شد و چند وقت بعد زن جوانی با مراجعه به پلیس خبر ناپدید شدن دختر ٧ ساله‌اش را به مأموران داد. وقتی کارآگاهان متوجه شدند که نشانی‌هایی که این زن به پلیس ارایه داده با جنازه دختربچه مطابقت دارد، او را به سردخانه پزشکی قانونی بردند و این زن نیز دختر ٧ساله‌اش به نام مینا را شناسایی کرد.

با شناسایی هویت و خانواده مقتول، تحقیقات برای شناسایی عامل این جنایت آغاز شد. مادر قربانی در این تحقیقات با معرفی شوهرش به مأموران گفت: «چهار سالی می‌شود که به خاطر اعتیاد شوهر سابقم از او جدا شدم. من و مینا با هم زندگی می‌کردیم که بعد از گذشت دو ‌سال با عماد شوهر دومم آشنا شدم. من و عماد با هم ازدواج کردیم ولی او از همان روزهای اول با دخترم مشکل داشت و اذیتش می‌کرد. برای همین احتمال می‌دهم که او دخترم را به قتل رسانده باشد.»

با این اظهارات مأموران به سراغ عماد ٣۴ ساله رفتند و درنهایت موفق به دستگیری ناپدری مینا شدند. این مرد وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، به قتل مینا اعتراف کرد. ولی انگیزه‌های مختلفی را برای این جنایت اعلام کرد. او ابتدا گفت: «من در یک کارگاه کار می‌کردم. آنجا مسأله رقابتی بود و باید هر طور شده در کارگاه می‌ماندم. قرار بود یکی از کارگران اخراج شود. برای همین می‌خواستم هر طور شده من اخراج نشوم و کارم را از دست ندهم. همین شد که تصمیم به جنایت گرفتم. مینا را کشتم تا قتل را گردن یکی از کارگران بیندازم تا او اخراج شود. برای همین یک روز مینا را به بهانه گردش از خانه بیرون بردم و او را در یک خیابان خلوت خفه کردم.»

وی در بخش دیگری از اعترافاتش ادعای جدیدی را مطرح کرد و گفت: «مشکلات مالی زیادی داشتم، درآمدم زیاد نبود و خرج زندگی‌ام تأمین نمی‌شد. از طرفی مینا هم خرج داشت و باید مدرسه می‌رفت. برای همین این مشکلات به من فشار آورده بود و می‌خواستم هر طور شده از دست مینا خلاص شوم. همین شد که او را کشتم تا راحت شوم.»

در نهایت با اعترافات این مرد و انگیزه‌های متفاوتش، او صحنه جنایت را بازسازی کرد و کیفرخواست پرونده‌اش صادر شد. پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و او صبح دیروز پای میز محاکمه ایستاد. این در حالی است که مادر مینا اعلام کرد با توجه به این‌که در این سال‌ها از شوهر سابقش خبر ندارد، احتمال می‌دهد که او مرده باشد. به همین دلیل این زن از طرف خودش اعلام گذشت کرد. اما رئیس قوه قضائیه پس از بررسی پرونده برای متهم درخواست قصاص کرد. بنابراین این مرد صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه که به ریاست قاضی محسن زالی برگزار شد، مادر قربانی اعلام گذشت کرد و به هیأت قضائی گفت: «از عماد هیچ شکایتی ندارم و اعلام گذشت می‌کنم.»

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و به قضات گفت: «قتل را تحت‌تأثیر مصرف شیشه انجام دادم. چون حال طبیعی نداشتم و کنترل رفتارم دست خودم نبود. برای همین او را کشتم. الان هم خیلی پشیمانم و تقاضای بخشش دارم.»

در پایان این جلسه نیز هیأت قضائی وارد شور شدند و پرونده را برای تکمیل تحقیقات به دادسرای جنایی فرستادند. آنها از دادسرا خواستار بررسی زنده‌بودن یا مرگ پدر قربانی شدند تا بعد از آن بتوانند به این پرونده رسیدگی کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz