[su_frame align=”center”]دختر شش ساله گرگانی با عمل جراحی به کما رفت - الینا[/su_frame]

رشت رویایی- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره به کما رفتن الینا فروتن پس از عمل جراحی لوزه در یکی از بیمارستان‌های گرگان توضیح داد.

دکتر سید محمد حسینی درباره حادثه بیمارستان طالقانی گرگان و دختر شش ساله‌ای به نام الینا فروتن که بعد از عمل جراحی لوزه به کما می‌رود، گفت: این دختر شش ساله پس از عمل لوزه، دچار آمفیزم زیر جلدی می‌شود، موردی که ممکن است در مواردی از اعمال لوزه برای کودکان اتفاق افتد و در کتاب‌ها نیز به آن اشاره شده است.

او گفت: پس از بروز این عارضه، او مجدد به اتاق عمل برده شد و در پی آی سی یو، مراقبت‌های لازم انجام گرفت و جهت تخلیه هوا از ریه موارد درمانی لازم برای او صورت گرفت.

حسینی گفت: با وجود این اقدامات، ساعت پنج صبح او دچار ارست شده و عملیات احیا و دیگر اقدامات برای او انجام شد. اکنون نیز گروه‌های حراست و بازرسی درمان دانشگاه این موضوع را پیگیری می‌کنند. همچنین گروهی نیز از تهران اعزام شده‌اند تا روند درمان و مشکلات ایجاد شده را بررسی و تصمیم‌های لازم را اتخاذ کنند.

او همچنین گفت: در صورتی که خطای پزشکی محرز شود، با عوامل آن برخوردهای قانونی لازم صورت می‌گیرد. از طرف دیگر تمام عوامل پزشکی پیگیر مباحث این بیمار هستند و جهت همدردی با خانواده بیمار، چندین جلسه نیز با والدین او داشته‌اند.

حسینی ضمن همدردی با خانواده و بستگان این کودک مجدداً گفت: درصورتی که قصور پزشکی ثابت شود با خاطیان و عاملان آن برخورد جدی خواهد شد.

دکتر میر دهقان، مدیرکل نظارت بر درمان و توان‌بخشی وزارت بهداشت نیز در این باره به ایسنا گفت: تیم ویژه وزارت بهداشت برای بررسی دقیق این موضوع به بیمارستان طالقانی گرگان اعزام شده‌اند و نتایج پس از بررسی‌های لازم اعلام می‌شود.