ستایشی دیگر
دختربچه ۳ ساله قربانی کودک‌آزاری شد +عکس

رشت رویایی- حمید ملانوری، فرماندار رفسنجان در حاشیه عیادت از ستایش سه ساله که بر اثر شکنجه و کودک آزاری بستری شده بود گفت: با شیوع استعمال موادمخدر به‌ویژه مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها شاهدیم که افرادی که به این موضوع گرایش پیدا می‌کنند دچار اختلالات روانی شده و به دلیل توهم‌زایی که مواد دارد، کودک‌آزاری و همسرآزاری می‌کنند.

او ادامه داد: در موضوع کودک‌آزاری وضع بحرانی‌تر و چالشی‌تر است، چراکه کسانی که مواد مخدر و روانگردان ها را مصرف می‌کنند، تعادل روانی لازم را ندارند و ناخواسته به کودک‌آزاری می پردازند.

ملانوری گفت: موارد شکل فجیع به خود داشته و تبعات آن در کل جامعه به لحاظ روانی اثرگذار است و کودکانی هم که مورد آزار قرار می‌گیرند، مشکلات روانی پیدا کرده و در آینده مشکلاتی هم برای مردم ایجاد می‌کنند.

فرماندار رفسنجان همچنین در خصوص مورد ستایش سه ساله گفت: پیگیری لازم با همکاری بهزیستی، شورای تأمین، دستگاه قضایی و دادستان برای برخوردهای قاطع و جدی با عوامل این کار انجام شده و حکم جلب والدین این کودک صادر و مادر این کودک در حال حاضر دستگیر شده است.

دختربچه 3 ساله قربانی کودک‌آزاری شد

او ادامه داد: قرار شده جلسه‌ای با موضوع کودک‌آزاری برگزار کنیم. البته باید فرهنگ سازی شود و در موضوع موادمخدر نیاز داریم، فرهنگ جامعه رشد کند تا مردم آگاه شوند و گرایش به این مواد کمتر شود چراکه تبعات سنگینی دارد.

فرماندار رفسنجان همچنین گفت: باید برنامه‌ریزی شود، وقتی مواردی این چنینی پیش می‌آید با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برخورد قاطعی انجام شود که بازخورد لازم را داشته باشد، مردم در این قضایا هم باید خیلی کمک کنند تا استعمال مواد روان‌گردان به صفر برسد.

ملانوری بیان کرد: از مردم تقاضا داریم اگر در جوار منزل خود موردی مشاهده می‌کنند که والدینی معتاد هستند به‌ویژه موادمخدر صنعتی حتما به دستگاه‌های متولی گزارش دهند تا هرچه زودتر برخورد شود و ادامه پیدا نکند.

فرماندار رفسنجان گفت: در رابطه با این مورد کودک‌آزاری بهزیستی مدیریت می‌کند و با دستور قضایی کودک را از خانواده گرفته بعد از مداوا زیر پوشش بهزیستی خود قرار می‌دهد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz