داور رشتی در لیگ برتر فوتبال ایران سوت می‌زند

داور فوتبال

رشت رویایی- شش گیلانی با تصمیم کمیته داوران فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به عنوان داور وسط و کمک‌داور برای لیگ برتر انتخاب شدند.

حاجی عباسی، حمید حاج ملک و جمیل غلامی به عنوان داور وسط و همچنین حمید غمزه، عسگر محمدی و مرتضی کاظمیان به عنوان کمک‌داور از گیلان در بازی‌های لیگ برتر امسال حضور خواهند داشت.

حاجی عباسی یکی از منتخبان فدراسیون فوتبال برای داوری در مسابقات لیگ برتر از رشت انتخاب شده است. وی که متولد سال ۱۳۵۶ در شهر صومعه‌سرا است، داوری را از سال ۷۵ در زادگاهش آغاز کرد و سه سال بعد به داوری درجه ۲ و در سال ۸۱ نیز در اردبیل به داوری درجه یک نائل شد.

او گرایش به جوان‌گرایی در داوران را از اهداف کمیته داوران عنوان کرد و گفت: به جای داوران پا به سن گذاشته، بیش از ۱۰ داور جوان که در سال گذشته در لیگ دسته یک کشور فعالیت می‌کردند، حضور پیدا کردند.

این داور جوان افزود: در کنار داورانی همچون بخشی زاده، داوران دیگری نیز از نقاط مختلف کشور با تصمیم فدراسیون از داوری کنار گذاشته شده‌اند و قرار است از این افراد در بخش نظارت در کمیته داوران استفاده شود.
او با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای داوران لیگ برتر تصریح کرد: برگزاری این کلاس‌ها بر اساس آخرین روش‌های فیفا، در یکنواخت سازی و ایجاد هماهنگی میان داوران بسیار مؤثر است.

به گفته حاجی عباسی از ۹۰ داور ایرانی٬ ۶ نفر از گیلان در کلاس‌های آموزشی حضور دارند.

این داور گیلانی که پیش از این ریاست اداره درآمد و نوسازی شهرداری رشت را عهده‌دار بود، ۱۷ سال کارمند شهرداری رشت بوده و در حال حاضر نیز به عنوان کارشناس معاونت اداری مالی شهرداری ناحیه ۲ این شهر به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz