دانشگاه آزاد رشت در رتبه‌بندی گوگل اسکولار سوم شد

دانشگاه آزاد رشت

رشت رویایی- دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت رتبه سوم گوگل اسکولار را در رتبه بندی وبومتریک به خود اختصاص داد.

به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت رتبه سوم گوگل اسکولار را در رتبه‌بندی وبومتریک به خود اختصاص داد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تبریک به جامعه فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت:رتبه بندی و بومتریک سالانه دو بار در بهمن (ژانویه) و مرداد (جولای) توسط ازمایشگاه سایبرمتریک اسپانیا منتشر می‌گردد.

مجید مشک بید حقیقی همچنین افزود: امسال این موسسه با نوآوری جدیدی در رتبه‌بندی، دانشگاههای جهان را براساس تعداد ارجاعات آنها از منبع گوگل اسکولار رتبه‌بندی نمود که براین اساس در این رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با رتبه ١٩٩۵ پس از واحد علوم و تحقیقات تهران و خوراسگان اصفهان موفق به کسب رتبه سوم بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گردید.

او گفت: در این رتبه‌بندی که براساس ارجاعات به مقالات اعضای هیات علمی دانشگاه ها منتشر گردیده، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت رتبه ٣۴ کشور را بدست آورده است.

مشک بید حقیقی توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در رتبه بندی اخیر گوگل اسکولار که به وسیله وبومتریک منتشر شده است موفق به کسب رتبه ١٩٩۵ جهانی و رتبه ٣۴ ایران شده و رتبه سوم را میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کسب کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت همچنین گفت: در یکسال گذشته با حمایت های بی دریغ دبیر هیأت امنای استان گیلان با توجه به بخشنامه های ارسالی سازمان مرکزی، حوزه پژوهش و فناوری واحد رشت جهت ارتقای این واحد دانشگاهی در رتبه بندی جهانی وبومتریک ، سایت جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را با الگوبرداری از دانشگاه های معتبر جهانی طراحی و راه اندازی کرد و با حضور اعضای هیأت علمی این واحد دانشگاهی در خصوص اهمیت درج مستندات علمی در پایگاه گوگل اسکولار جلسات متعددی را برگزار کرد که در نتیجه برگزاری این کارگاهها، امکان رصد اطلاعات علمی از طریق پایگاههای معتبر جهانی فراهم شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz