پیش بازی آلومینیوم اراک – داماش گیلان:
داماش محکوم به پیروزی / داماش گل بزن، رشتی‌ها بی‌قرارند!

هوادار داماش

رشت  رویایی، آرش رحیمی – هفته‌ی سی و ششم لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی عصر امروز پیگیری می‌شود که تمام نگاه طرفداران داماش به نتیجه دیدار این تیم در برابر آلومینیوم اراک معطوف است.

به گزارش سایت تحلیلی رشت رؤیایی، هفته سی و ششم لیگ دسته اول فوتبال کشور (جام آزادگان) از ساعت ۱۷ امروز و با برگزاری ده دیدار به پایان می‌رسد.

تنها نماینده استان گیلان در یکی از حساس‌ترین دیدارهای تاریخ خود، به مصاف آلومینیوم اراک خواهد رفت. دیداری که حکم مرگ و زندگی را برای این تیم و هوادارانش ایفا می‌کند و تنها پیروزی بر اراکی‌ها، روزنه‌های امید را برای بقای این تیم محبوب زنده نگاه خواهد داشت.

آلومینیوم اراک:
تیم تازه لیگ یکی شده آلومینیوم که با سروصدا و ریخت و پاش فراوان وارد رقابت‌ها شده بود، فصل را با چهار تساوی پیاپی آغاز کرد و در هفته پنجم توانست به شکست مس رفسنجان، نخستین پیروزی خود را جشن بگیرد.

این تیم در ۳۵ دیدار گذشته خود، ۸ پیروزی کسب نموده و متحمل ۷ شکست شده و جالب اینکه با ۲۰ تساوی، لقب سلطان تساوی‌های لیگ یک را به خود اختصاص داده و با ۴۴ امتیاز، در جایگاه یازدهم جا خوش کرده است.

ناگفته نماند که دیدار امروز برای اراکی‌ها کاملاً جنبه تشریفاتی دارد.

داماش گیلان:
تیم محبوب رشتی‌ها، این روزها حال و روز خوشی ندارد. انگار زمین و زمان دست به دست هم داده‌اند تا داماش گیلان که روزی بزرگان فوتبال کشور را به زانو در می‌آورد، در آستانه سقوط به لیگ دسته دوم قرار گیرد.

شاید بدبین‌ترین هوادار این تیم نیز هیچ‌گاه تصور چنین سرنوشت وحشتناکی را نمی‌کرد.

پسران شهر باران باید از این دیدار دست پر خارج شوند تا روزنه‌های امیدشان برای بقا در لیگ یک همچنان باقی بماند.

دیدار رفت:
دو تیم در هفته‌ی هفدهم لیگ دسته اول در ورزشگاه پیر شهر باران به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی ۱-۱ به پایان رسید. جواد مولایی برای آلومینیوم و سعید طالبی برای داماش گلزنی کردند.

ترکیب احتمالی آلومینیوم اراک:
با توجه به دیدارهای گذشته اراکی‌ها، به نظرمی رسد داود مهابادی تیمش را با این ترکیب وارد میدان کند:

پرویز کریمی-مرتضی محفوظی-محمد آشتیانی-اکبر بختیاری-رسول سروش نیا-حسین احمد لو-رضا کاردوست-عباس یحیی بیگی-پیمان پور صادقی-جواد مولایی-رضا سلیمانی

ترکیب احتمالی داماش گیلان:
با توجه به نیاز مبرم داماش به سه امتیاز این دیدار، افشین ناظمی چاره دیگری جز فرستادن تیمی هجومی به زمین ندارد. البته تجربه نشان داده، ناظمی هیچ‌گاه ریسک‌پذیر نبوده و همواره و در بدترین شرایط هم جانب احتیاط را رعایت می‌کند.

با توجه به موارد بالا، ترکیب احتمالی داماش در این دیدار به شرح زیر است:
میلاد پورقلی-مهیار نوری-آرمین منفرددوست-محمدرضا مهدی زاده-هادی سهرابی-محمد رضا مهدوی-مصطفی حاجتی-محمد رستمی-حسن نجفی-محمد حیدری (حسین حجازیان)-سعید مرتضوی

نکات جالب دیدار:
این دیدار نکات جالبی نیز دارد بی‌شک که داشتن آنها خالی از لطف نیست:

– اراکی‌ها در ۱۷ دیدار خانگی خود، تنها یک بار طعم شکست را چشیده‌اند.

– داماشی‌ها در ۱۷ دیدار خارج از خانه، تنها یک بار پیروز شده‌اند.

– رسول سروش نیا و رضا کاردوست که به احتمال قریب به یقین در ترکیب ثابت امروز اراکی‌ها به میدان خواهند رفت، روزگاری در داماش توپ می‌زدند.

– تیم میزبان از دو بازیکن رشتی به نام‌های عماد میرجوان (بازیکن فصل قبل سپیدرود) و رضا کاردوست بهره می‌برد.

نتیجه احتمالی:
با توجه به حساسیت بیش از حد دیدار برای تنها نماینده استان گیلان در لیگ یک و همچنین تساوی‌های مسلسل‌وار آلومینیوم در بازی‌های گذشته، نمی‌توان انتظار دیداری پر گلی از این مسابقه داشت. ولی با تمامی موارد ذکر شده، احتمال پیروزی داماش با حداقل گل دور از ذهن نیست.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz