خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود +عکس

خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود

رشت رویایی- مدل جدید خودروی مینی، گروه خودروسازی جان کوپر ورکز John Cooper Works یک هاچبک کوچک و جالب است، که همواره فضایی برای توسعه در آن وجود دارد.

شرکت سازنده جان کوپر ورکز، که در انگلستان واقع است در حال معرفی و رونمایی از نسخه جدیدی از خودروهای مینی خود را با نام جان کوپر ورکز چلنچ است. قرار است این خودرو به صورت ویژه و در نسخه‌های محدود با ارتقاء سخت‌افزاری کافی و با طراحی مجدد ظاهری در قالب یک اسباب‌بازی قوی‌تر ظاهر شود.

این خودرو همان‌طور که از نامش پیداست، از نظر ظاهری شبیه خودروهای مسابقه‌ای سری چلنج است و در راستای ارتقاء به دیفرانسیل لغزش محدود از گروه قطعه‌سازی کوآیف و سامانه تعلیق نیترون مجهز شده است.

این سامانه‌های جدید خودرو امکان هماهنگی سریع با واحدهای دامپر و زاویه کمبر چرخ‌ها را فراهم می‌آورد. زاویه کمبر زاویه‌ای است که حاصل امتداد خط عمود بر سطح جاده و امتداد چرخ‌ها با دید از جلو به خودرو مشاهده می‌شود.

در صورتی که تایرها کاملاً عمود بر روی سطح جاده باشند، زاویه کمبری وجود نخواهد داشت (کمبر صفر). زاویه کمبر مثبت زمانی اتفاق می‌افتد که قسمت فوقانی تایر به سمت خارج خودرو منحرف شده باشد. چرخ جدید این خودرو از مدل‌های قبلی پهن‌تر بوده و از نوع ۱۷ اینچی هستند که بدون احتساب وزن فنر در هر طرف خودرو ۲.۵ کیلوگرم سبک‌تر از مدل‌های قبلی به شمار می‌آیند. صفحات خودرو و کالیپرها نیز در این خودرو متحول شده‌اند.

این خودرو که در سال ۲۰۱۷ عرضه می‌شود به یک موتور توربوشارژ ۲ لیتری با قدرت تولید ۲۲۸ اسب بخار و گشتاور ۳۱۹ نیوتن‌متر مجهز شده است. همچنین برای این خودرو یک گیربکس دستی ۶ سرعته در نظر گرفته شده است. یک کیت آئرو دینامیکی، رنگ‌های براق و درخشان و قطعات فیبر کربنی به جذابیت در طراحی بیرونی مینی جدید تغییرات اندکی به چشم می‌آیند.چراغ‌های جلو و عقب از LED بهره می‌برند. درون کابین نیز یک نمایشگر بزرگ ۸.۸ اینچی در مرکز داشبورد خودنمایی می‌کند که با کنترل‌هایی مشابه سیستم iDrive “بام و” کار می‌کند. این امکانات تقریباً شبیه مدل‌های قدیمی خودروهای مینی است که با کمی تغییر در طراحی ظاهری ارائه می‌شود. صفحه‌های نشان‌دهنده سرعت و دور موتور نیز به زیبایی و هنرمندانه پشت هم قرار گرفته که به زیبایی فضای داخلی کمک می‌کند. شکل دریچه‌های کنترل هوا نیز در این خودرو تغییر کرده است.

خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود خودرویی که فقط ۱۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz