در جشنواره شمعدانی
خندوانه‌ای‌ها در جریان واکاوی درخت‌ها و طرح بازآفرینی تالاب عینک قرار گرفتند

گام دوم احیا تالاب عینک

رشت رویایی- جشنواره شمعدانی که از ۱۷ تیرماه در پارک توحید رشت آغاز شده بود، دیروز به کار خود پایان داد.

سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری بازآفرینی رشت به عنوان یکی از نهادهای حامی این همایش، میزبان عوامل برنامه خندوانه بود و در طی این مدت، برنامه‌های بازآفرینی این سازمان به گروه تعرفه شد.

با توجه به این‌که خبر قطع ۱۷ درخت در خیابان امام خمینی برای ساخت خط بی‌آرتی در برنامه خندوانه پخش شده بود، عوامل سازمان عمران و بازآفرینی درختان واکاری شده را به عوامل برنامه خندوانه نشان دادند. هنگام قطع ۱۷ درخت در خیابان امام خمینی، شهرداری رشت تعداد ۱۷۹۰ درخت در سطح شهر واکاری کرد. از این تعداد ۱۳۲۰ عدد در محدوده مرکزی شهر و همچنین ۴۷۰ درخت در پارک محتشم رشت کاشته شدند.

همچنین عوامل خندوانه از تالاب عینک و روند احیای آن فیلمبرداری کردند و با پروژه شهرداری رشت برای بازآفرینی این تالاب آشنا شدند.

تالاب انزلی، گام سوم از مرحله اول بازآفرینی رشت است و قرار است سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری بازآفرینی رشت با آزادسازی حاشیه تالاب ساماندهی سکونت‌های غیررسمی، ایجاد جاده سبز عینک به طول ۱۵۰۰ متر و ایجاد مدرسه محیط زیست تالاب عینک را به جاذبه گردشگری تبدیل کند.

در پایان مدت اقامت عوامل برنامه خندوانه، هدایایی به رسم یادبود از سوی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری بازآفرینی رشت به آن‌ها اهدا شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz