خطوط عابر پیاده در رشت ساماندهی می‌شود/ پارک ماشین در خیابان‌های رشت پولی می‌شود

رشت رویایی- رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت گفت: ساماندهی و کنترل وضعیت خطوط عابر پیاده در رشت به زودی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی، اسماعیل حاجی پور اضافه کرد: ساماندهی ایستگاه های تاکسی، کنترل چراغ های راهنمایی و رانندگی، کنترل اوضاع در زمان وقوع بحران هایی از جمله سیل، زلزله و …از جمله مزایای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در رشت است.

او با اشاره به اینکه نصب دوربین های ثبت تخلف کارآیی فراوانی دارد مطرح کرد: با نصب این دوربین ها در سطح رشت خدمات دهی بهتری در زمینه مباحث ترافیکی به شهروندان انجام می شود و افرادی که دائما تخلف رانندگی انجام می دهند موجب تضییع حقوق دیگران می شوند.

حاجی پور به اجرای فیبر نوری در سطح رشت اشاره و گفت: برای اجرای ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح رشت هماهنگی های لازم انجام شده و به زودی طی تفاهم نامه ای که با بانک شهر منعقد شده است ۴۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف به مرکز کنترل ترافیک رشت افزوده می شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت اضافه کرد: در حال حاضر ۳۹ دستگاه دوربین ثبت تخلف در سطح رشت جانمایی شده است و پس از پانزدهم اسفند رسما ثبت تخلفات در شهر انجام می شود.

او نصب تابلوهای vms را از دیگر مزایای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک دانست و مطرح کرد: با نصب این تابلوها از وضعیت ترافیک خیابان ها به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

او صدور کارت پارک را از دیگر اقدامات کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت دانست و گفت: با اجرای این طرح خودروهایی که در حاشیه خیابان توقف می کنند به صورت الکترونیکی زمان توقف آنان مشخص شده و برای هر ساعت مبلغ مشخصی ثبت می شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت گفت: با این اقدام همه شهروندان صاحب خودرو می توانند عادلانه از فضای موجود در شهر رشت به منظور توقف خودروهایشان استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *