خطای انسانی عامل برخورد ۲قطار در سمنان شد

محسن پورسید آقایی

رشت رویایی- مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه علت حادثه برخورد دو قطار در سمنان مشخص شده است، گفت: خطای انسانی باعث برخورد قطار سمنان-مشهد به قطار تبریز-مشهد در ایستگاه هفت خوان است.

محسن پورسید آقایی مدیرعامل راه آهن درباره علت این حادثه گفت: قطار مشهد- تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در فاصله پنج کیلومتری سمنان متوقف می شود و مورد را به سیستم سی تی سی شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع می دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز شده و در همین زمان قطار مشهد- سمنان نیز در مسیر متوقف می شود.

او گفت: متاسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی اطلاع بوده و وقتی رئیس قطار مشهد-سمنان مجددا کسب تکلیف می کند به او گفته می شود که مسیر باز است و مشکلی نیست شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است لذا به او تلگراف می شود که حرکت کند.

مدیرعامل راه آهن همچنین گفت: قطار مشهد- تبریز در پشت یک پیچ متوقف شده بوده است لذا قطار مشهد- سمنان وقتی با قطار پیش رو مواجه می شود به شدت با کوپه های انتهایی قطار مشهد تبریز برخورد می کند

گفتنی است در این حادثه ۴۰ نفر کشته و ۱۰۳ نفر زخمی شدند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz