رشت رویایی ـ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از خروج تدریجی سامانه ناپایدار جوی در استان از فردا (جمعه) خبر داد.

[su_frame align=”center”]خروج تدریجی سامانه ناپایدار جوی در گیلان از فردا[/su_frame]

مازیار غلامی روز پنجشنبه به «ایرنا» گفت که نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی ناپایدار در منطقه است که بر این اساس شرایط برای ابرناکی، وزش باد و بارندگی (بعضی نقاط شدید)، در ارتفاعات، دامنه‌ها و مناطق سردسیر بارش برف و نیز در برخی مناطق مستعد جلگه‌ای بارش مخلوط برف و باران یا بارش برف مهیاست.

او ادامه داد: این سامانه ناپایدار اواخر وقت امروز از سمت غرب استان تضعیف شده و طی صبح جمعه به‌‌تدریج از منطقه خارج خواهد شد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید)، برخی نواحی مستعد جلگه‌ای مخلوط برف و باران یا بارش برف، در ارتفاعات و دامنه‌ها نیمه ابری تا ابری بتدریج بارش باران و برف، اواخر وقت از غرب استان کاهش ناپایداری و ابر عنوان کرد.

غلامی آسمان گیلان برای فردا را نیز در مناطق غربی کمی ابری تا نیمه ابری، یخبندان صبحگاهی، در مناطق مرکزی و شرقی نیمه ابری تا ابری، مه آلود، بعضی نقاط باران و برف، وزش باد، ارتفاعات و دامنه ها بارش برف، به‌تدریج کاهش ابر پیش بینی کرد.

او افزود: بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته با ۲۰ درجه مربوط به منجیل و کمینه دما با چهار درجه زیرصفر مربوط به دیلمان بوده است.

غلامی گفت که بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۱ و سه درجه ثبت شده است. او بیشترین میزان بارش باران در گیلان در شبانه روز گذشته را با ۷.۸ میلیمتر مربوط به بندرآستارا عنوان کرد.