خبرهای ضدونقیض درباره حکم پرونده کیارستمی

عباس کیارستمی

رشت رویایی- رییس هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی تهران بزرگ از صدور حکم پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی کارگردان مطرح کشور خبر داد.

با اینکه برخی از خبرگزاری‌ها خبر محرومیت محدود از طبابت (کمتر از یک سال) پزشک معالج مرحوم کیارستمی را منتشر کردند، اما ایرج خسرونیا در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: حکم این پرونده پزشکی صادر شده است اما به دلیل اینکه هنوز قطعی نیست، از بیان جزئیات آن معذوریم.

رییس هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی تهران توضیح داد: اگرچه این حکم صادر شده است اما ممکن است خانواده کیارستمی نسبت به این حکم اعتراض کنند و پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شود به همین منظور امکان اعلام جزئیات حکم وجود ندارد تا زمانی که حکم قطعی شود.

او با بیان اینکه وکیل این پرونده یا مسئولان بیمارستان می تواند جزئیات حکم را اعلام کنند، ادامه داد: از نظر ما این کار قانونی نیست و من نمی توانم جزئیات آن را اعلام کنم.

خسرونیا گفت: البته برخی اطلاعات در خصوص این پرونده در برخی سایت ها منتشر شده است که این اطلاعات نادرست است چرا که ما هنوز چیزی در این زمینه اعلام نکرده ایم.

او در عین حال گفت که حکم صادر شده هفته آینده به وکیل کیارستمی ابلاغ خواهد شد.

خسرونیا ادامه داد: در این پرونده سه قصور مشخص شده است که دو قصور آن مربوط به مسافرت پزشک و تکمیل نکردن پرونده مرحوم کیارستمی و یک قصور دیگر قصور درمانی است که باید همه این موارد را بررسی کنیم.

عباس کیارستمی کارگردان بزرگ سینمای جهان و ایران، چهاردهم تیرماه پس از تحمل یک دوره بیماری در کشور فرانسه درگذشت.

کارگردان فقید سینمای ایران و برنده نخل طلای جشنواره کن از اسفند ماه گذشته با بیماری گوارشی دست و پنجه نرم می کرد و روند درمان وی در ایران آغاز شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz