خانه کوچک نمایش رشت ۹ روز میزبان یاسمینا رضا است

رشت رویایی- نمایش «هنر» به کارگردانی مهرداد بخشی از تاریخ ۱۵ اردیبهشت در خانه کوچک نمایش رشت به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، نمایش «هنر» اثر معروف یاسمینا رضا به کارگردانی مهرداد بخشی به مدت از ۱۵ الی ۲۴ اردیبهشت به مدت ۹ روز اجرا خواهد شد. در این نمایش که محصولی از آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی افرا است، بازیگران همچون محمد الخاصپور، ابراهیم ندافی، مهدی محمدی اصل به ایفای نقش میپردازند.

یاسمینا رضا

نمایشنامه «هنر»، اثر یاسمینا رضا، با وجود طنز درونی یک اثر تراژدی است و دیالوگ‌ها و لحظات خنده آور این نمایش آن را در مرز تراژدی ـ کمدی نگه می‌دارد. از طرفی وجود المان‌های سبک ابزورد در این نمایشنامه به وضوح دیده می‌شود تا جایی که هنر یاسمینا رضا را از جهاتی جزو این سبک دسته‌بندی کرده‌اند و او را هم‌طراز با برخی نویسندگان بزرگ این سبک می‌دانند.

«هنر» نبرد بین سنت و مدرنیته را به نمایش می‌گذارد. مردی که به هنر کلاسیک اعتقاد دارد و در مقابل، دوستش به هنر مدرن پای‌بندی و اصالت درونی خود را نشان می‌دهد. این دو بر سر یک تابلو که کاملاً سفید است، مجادله لفظی می‌کنند.

«مارک» تفکر منطقی دارد و به آثار قاعده‌مند کلاسیک بها می‌دهد. در مقابل «سرژ» ذهنیت مدرن دارد و از تابلوی تماماً سفید خود دفاع می‌کند. دیالوگ‌ها در هنر منقطع، مرتبط و تاثیرگذار است و از جنبه‌های طنز برخوردار است و به دلیل کنش و واکنش‌های دل‌چسب، مخاطب با آن همچون یک داستان دراماتیک به راحتی ارتباط برقرار می‌کند.

شایان ذکر است، نمایش «هنر» از تاریخ ۱۵ الی ۲۴ اردیبهشت ۹۵ همه روزه رأس ساعت ۱۹: ۰۰ در خانه کوچک نمایش، تئاتر دائم، وقع در رشت ابتدای خیابان سعدی، خانه فرهنگ و هنر اجرا خواهد شد.

نمایش «هنر»

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz