خانه دیکتاتورهای ساقط شده، از هیتلر تا قذافی +تصاویر

دیکتاتورهای جهان دارای خانه ها و اقامتگاه های زیادی بودند . برخی تا اندازه ای ساده و برخی مجلل و رویایی. به هر حال، سلیقه دیکتاتورها هم در مورد بعضی از مسائل با هم متفاوت است مگر سرکوب و عشق به قدرت.

به گزارش جام جم به نقل از نوول ابسروواتور، در این گزارش تصویری نگاهی داریم به خانه تعدادی از دیکتاتورهای ساقط شده جهان که همگی مرده اند به استثنا یک نفر. البته دیکتاتورها اغلب صاحب کاخ ها، ویلا ها و اقامتگاه های متعددی بودند اما در این گزارش فقط مشهورترین خانه آنها معرفی می شود. پس از سقوط این دیکتاتورها خانه هایشان سرنوشت متفاوتی داشتند.

خانه زادگاه آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان نازی در برونو-ام-این در کشور اتریش. اخیرا دولت اتریش تصمیم گرفته تا این خانه را ویران کند یا دستکم معماری آن را طوری تغییر دهد که دیگر قابل شناسایی نباشد.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

نمای خارجی خانه زادگاه آدولف هیتلر در عکسی که روز ۸ مه ۲۰۱۶ گرفته شده است. روی سنگ نوشته ای که در مقابل خانه نصب شده است، این جمله به چشم می خورد:‌ «برای صلح ، آزادی و دموکراسی. میلیون ها کشته به ما یادآوری می کنند: هرگز فاشیسم». دولت اتریش روز ۱۷ اکتبر اعلام کرد که خانه را با خاک یکسان خواهد کرد اما در پی اعتراض بسیاری از مردم ، دولت این کشور تصمیم گرفت یک مناقصه معماری برای تغییر طرح ساختمان را اعلام کند. هدف: ساختمان به شکلی درآید که هرگز به محل زیارت نئو نازی ها تبدیل نشود.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

نمای ویلای تولونیا که اقامتگاه بنیتو موسولینی دیکتاتور فاشیست ایتالیا از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۴۳ در شهر رم بود.عکس در روز ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴ گرفته شده است.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

پازو دِ مئیراس، قلعه اربابی در گالیسیا که اقامتگاه فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور اسپانیا بود. بازماندگان فرانکو هنوز مالک این قلعه هستند. با این حال، به دلیل اینکه پازو دِ مئیراس در فهرست آثار فرهنگی اسپانیا ثبت شده است ، آنها ناگزیر شدند از سال ۲۰۰۸ دستکم ۴ روز در ماه درهای آن را برای بازدید عمومی بگشایند.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

کاخ مجلل پریماوری (کاخ بهاری) اقامتگاه نیکلای چائوشسکو دیکتاتور معدوم رومانی و همسرش در شهر بخارست که در ماههای اخیر به موزه تبدیل شده است. این عکس در روز ۱۲ مارس ۲۰۱۶ هنگام گشودن درهای آن به روی عموم گرفته شده است.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

حمام طلایی نیکلای چائوشسکو و همسرش در کاخ پریماوری

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

داچا ( ویلا) کونتسوو اقامتگاه شخصی جوزف استالین دیکتاتور شوروی. این عکس متعلق به نوامبر ۲۰۱۰ است.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

ایوان تابستانی داچا کونتسوو که با پنجره های بزرگ محصور شده است. استالین دیکتاتور شوروی ۲۰ سال آخر عمرش را در کونتسوو سپری کرد. استالین در روز ۵ مارس ۱۹۵۳ جان سپرد.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

یکی از کاخ های صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق در شهر بصره. این عکس متعلق به ۸ ژانویه ۲۰۰۸ است.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

یکی از سرویس های بهداشتی کاخ صدام حسین معدوم در شهر بصره پس از تصرف آن توسط تفنگداران بریتانیایی در ۷ آوریل ۲۰۰۳

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

شورشیان لیبیایی در داخل باب العزیزه، پادگان قلعه مانند معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی در شهر طرابلس در ۲۳ اوت ۲۰۱۱

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

سالن سعدی قذافی یکی از پسران معمر قذافی در داخل باب العزیزه در ۲۵ اوت ۲۰۱۱

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

امروز تمام ساختمان هایی که پیش از این مجموعه باب العزیزه را تشکیل می دادند ، ویران شده اند. عکس بخشی از این ویرانه ها که در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ ثبت شده است.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

یکی از ویلا های لوکس زین العابدین بن علی رئیس جمهور مخلوع تونس در حمامه که در جریان تظاهرات ضد دولتی در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۱ به آتش کشیده شده است. دیکتاتور تونس در فردای آن روز از کشورش فرار کرد. در میان دیکتاتورهایی که در این گزارش نامشان آمده زین العابدین بن علی تنها فردی است که هنوز زنده بوده و در تبعید به سر می برد.

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

قلعه اربابی سائو بنتو در شهر لیسبون پایتخت پرتغال که اقامتگاه آنتونیو دِ اولیویئرا سالازار دیکتاتور این کشور بود. به جای اینکه این قلعه تخریب شود امروز به عنوان اقامتگاه رسمی نخست وزیر پرتغال مورد استفاده قرار دارد. در این عکس که متعلق به ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۶ است آنتونیو کاستا نخست وزیر پرتغال از فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه استقبال می‌کند.

 

خانه دیکتاتورهای ساقط شده

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz