یک زوج هنرمند ۲۰ سال از عمر خود را صرف ساخت خانه‌ای شگفت‌انگیز و شناور در منطقه‌ای دورافتاده کرده‌اند.

خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید

وین آدامز ۶۶ و کاترین کینگ ۵۹ ساله می‌دانستند که نمی‌توانند خانه دلخواه خود را پیدا کنند. آن‌ها خیلی زود متوجه شدند که خانه‌ای که مطابق میلشان باشد، وجود ندارد. پس به جای خرید خانه، تصمیم گرفتند یک خانه‌ خاص که از هنر خودشان نشئت گرفته، بسازند. نتیجه کارشان یک خانه شناور شگفت‌انگیز است که از ۱۲ قسمت متصل به هم تشکیل شده است. ۴ گلخانه، چند سالن نشیمن، یک آشپزخانه، یک کارگاه، یک گالری هنری، یک فانوس دریایی و یک پیست رقص هوای آزاد قسمت‌های مختلف این سازه را تشکیل می‌دهند.

این زوج اسم این مجموعه را «اسکله آزادی» گذاشته‌اند که حدوداً ۵۰۰ تن وزن دارد. کل بنای این سازه روی سطح آب شناور است و توسط کابل‌هایی به ساحل متصل شده است. مسیر دسترسی به این مجموعه از طریق جاده میسر نیست و تنها راه، استفاده از قایق است.

۲۰ سال طول کشید تا آن‌ها بتوانند همه قسمت‌ها را بسازند و هنوز به گسترش مجموعه‌شان می‌اندیشند. زمانی که بر روی گسترش خانه کار نمی‌کنند، از هنرشان، برای گذران زندگی استفاده می‌کنند. آدام یک منبت‌کار است و کینگ یک نویسنده، نقاش، رقاص و موزیکدان.

آن‌ها ساخت خانه را در سال ۱۹۹۱، با چوب‌هایی که از طوفان زمستان باقی مانده بود، شروع کردند. همه چیز با اره دستی و چکش و بدون استفاده از ابزار برقی ساخته شد. آن‌ها تا سال ۱۹۹۲ ساخت بخش کوچکی از خانه را به اتمام رسانده بودند.

خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید

از آنجایی که آدام همه چیز را خودش ساخته، ذره ذره تمام گوشه‌ها، تمام تخته‌ها و هر میخ را می‌شناسد. تا ۱۹۹۸ اضافه کردن بخش‌های بیشتری به خانه و یک راهرو به پیست رقص به اتمام رسید.آن‌ها ۱۴ صفحه خورشیدی برای تأمین برق موردنیاز خود کار گذاشتند؛ اما زمانی که این صفحات خراب شدند، مجبور شدند از ژنراتور استفاده کنند.

اسکله آزادی از ۴ گلخانه و حدود ۰٫۴۰۴ هکتار زمین برای کشت محصولات خوراکی تشکیل شده است. زندگی این زوج بر مبنای خودکفایی بنا شده است، آن‌ها غذایشان را خودشان می‌کارند و به منبعی غنی از ماهی‌ها از طریق دریاچه دسترسی دارند.

با افزایش تولید محصولات، باغ مجموعه نیز به مرور بزرگ‌تر شد. برای آبیاری باغ، طی فصل تابستان از آب آبشار نزدیکشان و در زمستان از آب باران استفاده می‌کنند. این زوج و خانه رؤیایی‌شان بازدیدکننده‌های زیادی از تویفینو که منطقه‌ای در ساحل غربی جزیره ونکوور است، دارد. بازدیدکننده‌ها به آنجا می‌روند تا از خانه دیدن کرده و زندگی خارج از محدوده شهری را تجربه کنند. تنها راه رسیدن به این محل یک قایق‌رانی ۴۵ دقیقه‌ای از نزدیک‌ترین شهر است.

تصمیم عجیب این زوج برای ساخت این خانه شناور در منطقه‌ای دورافتاده از جایی به وجود آمد که آن‌ها اعتقاد داشتند به عنوان یک هنرمند و یک نویسنده نمی‌توانند پول کافی برای داشتن خانه دلخواهشان را داشته باشند. حالا پس از ۲۴ سال، بسیاری از افراد رؤیای داشتن خانه‌ای مثل این خانه فوق‌العاده را دارند.

آدام و کینگ از شهر خارج شدند تا ببینند می‌توانند خارج از محدوده شهری و بدون استفاده از امکانات عمومی زندگی کنند؟ و حالا ۲۴ سال بعد از آن زمان از زندگی در خانه شگفت‌انگیزشان که آن را با عشق و خلاقیت بنا کرده‌اند، لذت می‌برند.

خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید خانه‌ای که ساختش ۲۰ سال طول کشید