رشت رویایی- سرمربی سابق ملوان می‌گوید اگر کارش را در این تیم ادامه می‌داد ۱۰۰ درصد می‌توانست به این تیم کمک کند.

حمید استیلی در گفت‌وگو با ایسنا، به وضعیت کنونی ملوان اشاره کرد و گفت: از شکست‌های ملوان ناراحت می‌شوم، زیرا این تیم واقعا هو‌اد‌ا‌ران زیادی دارد و نباید با شکست روبرو شود. همه مسئولان باید به این تیم کمک کنند. هنوز هیچ چیز تمام نشده است. چند بازی دیگر تا انتهای فصل باقی‌ مانده است که اگر مسئولان شهر کمک کنند این تیم می‌تواند امسال در لیگ بماند. الان واقعا شرایط سخت است. این مستلزم این است که همه دست به دست هم دهیم و به تیم کمک کنیم.

سرمربی سابق ملوان درباره این که آیا از مسئولان باشگاه ملوان و دنیامالی ناراحت است یا خیر، گفت: دنیامالی در ملوان تنها بود و تا جایی که از دستش بر می‌آمد به تیم کمک کرد. حدود چهار میلیارد تومان به باشگاه پول آورد تا مشکلات برطرف شود، اما تنها کار کردن واقعا سخت است. دنیامالی بیشتر اوقات در تهران بود، اما هر زمانی که به انزلی می آمد با تمام وجود به تیم کمک می‌کرد. یک نفره نمی‌شود یک باشگاه بزرگی همچون ملوان را اداره کرد. باید مسئولان و کسانی که در آنجا هستند احساس مسئولیت کنند، اگر این کار را نکنند شاید ملوان سقوط کند. این تیم هو‌اد‌ا‌رانی دارد که واقعا این تیم را دوست دارند و برد و باخت این تیم برایشان مهم نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا مطالباتش را از باشگاه ملوان دریافت کرده است یا خیر، توضیح داد: قرارداد من با باشگاه ۸۰۰ میلیون تومان بود که همه آن را به خاطر مردم انزلی به باشگاه بخشیدم. به غیر از این پول از جیب خودم هم هزینه کردم و منزل مسکونی در انزلی گرفتم تا خودم و دستیارانم در آنجا زندگی کنیم. من حتی با ماشین شخصی خودم در آنجا تردد می‌کردم.

استیلی ا‌دا‌مه‌ داد: من از کسی ناراحت نیستم. دنیا همیشه این گونه بوده است. یاد گرفته‌ام دوستی و رفاقت بیشتر از این مسائل ارزشمند است. به خاطر رفاقت و دوستی که با آقای دنیامالی داشتم به انزلی رفتم. البته می‌دانستم که کار سخت است. روزانه ۱۰ ساعت کار می‌کردم تا برای تیم مفید باشم، اما همان طور که گفتم اگر همه عوامل در کنار هم قرار نگیرند مشکلاتی به وجود می‌آید. من هر کاری از دستم بر می‌آمد از جمله آوردن اسپانسر برای ملوان انجام دادم. در حالی که وظیفه من به عنوان مربی این نبود که اسپانسر به تیم بیاورم. با این حال واقعا در ملوان اذیت شدم. من شکایتی از مردم انزلی ندارم چون نمی‌شود رفتار چند نفر در انزلی را به کل مردم این شهر نسبت داد.

او خاطر‌ نشان کرد: آروزی من این است که ملوان نتیجه‌ بگیرد. امیدوارم همه کمک کنند تا ملوان در لیگ برتر بماند. من در انزلی می‌دیدم که زن و مرد، پیر و جوان چقدر این تیم را دوست دارند. این موضوع وظیفه مسئولان را سنگین می‌کند. همان طور که گفتم از جیب شخصی‌ام برای ملوان هزینه می‌کردم، اما مسئولان که قرار نیست از جیب شخصی خودشان هزینه کنند. آنها می‌خواهند از جیب مردم برای ملوان هزینه کنند، اما باز هم این کار را نمی‌کنند. در انزلی گمرک وجود دارد و منابع درآمدی زیادی هست، اما باشگاه هیچ درآمدی ندارد.

استیلی در پاسخ به این سوال که آیا دوست داشت در ملوان بماند تا به این تیم کمک کند، گفت: ۱۰۰ درصد اگر می ماندم می‌توانستم به این تیم کمک کنم، اما دیدم اتحاد میان هو‌اد‌ا‌ران وجود ندارد. به همین دلیل خودم را برای تیم فدا کردم. البته ما در تیم هم دل بودیم، اما در میان هو‌اد‌ا‌ران دو دستگی وجود داشت. با این که آقای دنیا مالی و هیات مدیره موافق جدایی من از این تیم نبودند، ولی من به آنها محترمانه توضیح دادم که باید برای موفقیت این تیم کنار بروم.

سرمربی سابق ملوان درباره آینده خود هم گفت: چند تیم لیگ برتری و لیگ دسته یکی پیشنهاداتی برای همکاری به من داده‌اند، اما من به دنبال این هستم که یک آکادمی بزرگ را راه‌اندازی کنم تا بتوانم با استعدادیابی و پرورش آنها به فو‌تبا‌ل ایران کمک کنم.

وی درباره وضعیت این روزهای پر‌سپولیس، اظها‌ر کرد: پر‌سپولیس از شرایط خوبی برخودار است و توانسته در هفته‌های اخیر نتایج خوبی را کسب کند، اما نکته‌ای که قابل تامل است این است که پر‌سپولیس در پانزده دقیقه پایانی بازی‌ها تمرکز لازم را ندارد و گل‌هایی را دریافت می‌کند. بازیکنان این تیم باید طوری عمل کنند که در دقایق پایانی تمرکزشان را از دست ندهند.

وی افزود: پر‌سپولیس از خط دفاع تا خط حمله از بازیکنان خوبی بهره می‌برد که اگر یکی از آنها نباشد بازیکنان جانشین می‌توانند جای او را پر کنند. من فکر می‌کنم پر‌سپولیس این روزها وضعیت خوبی دارد و می‌تواند به روند خوبش در بازی‌های آینده ادامه دهد. اگر همین گونه پیش برود احتمال قهرمانی پر‌سپولیس زیاد است. فقط زمانی پر‌سپولیس لطمه می خورد که خودش به خودش ضربه بزند. به طور مثال مسائل حاشیه‌ای و همین طور مسائل مالی که برای این تیم به وجود آمد، پر‌سپولیس را به حاشیه برد و این موضوع کار را برای این تیم سخت می‌کند. برانکو با وجود مسائل و مشکلات با صبر و حوصله رفتار می‌کند و همین مساله باعث می‌شود که به تیم آرامش وارد شود. الان وضعیت پر‌سپولیس به گونه‌ای شده است که بازیکنان به واقع بیشتر از توانشان در زمین زحمت می کشند و به دنبال کسب موفقیت هستند.