حمل ‌و نقل غیراصولی موجب انتشار بوی گاز در رشت شد

رشت رویایی ـ انتشار بوی شدیدی مشابه بوی گاز در برخی از نقاط شهر رشت باعث نگرانی شماری از شهروندان شده و آنان به ‌طور متوالی با شماره تلفن ۱۹۴ که به امدادرسانی اتفاقات و حوادث گاز اختصاص دارد تماس گرفته و پیگیر این موضوع شدند.

[su_frame align=”center”]خیابان های رشت[/su_frame]

در بررسی شرکت گاز استان گیلان مشخص شد که انتشار بو در بعضی از مناطق رشت به دلیل حمل ‌و نقل غیراصولی ماده شیمیایی بودارکننده گاز است.

از آنجایی ‌که گاز طبیعی ماده‌ای بی‌رنگ و بی‌بو است و در صورت نشت، بسیار خطرآفرین است با افزودن ماده بودارکننده ای آن را بودار می‌کنند تا در صورت نشت به ‌راحتی تشخیص داده شود.

این اتفاق ارتباطی به عوامل شرکت گاز ندارد و به احتمال زیاد افرادی به ‌صورت غیرمسئولانه مبادرت به جابجایی این ماده شیمیایی در سطح شهر کرده‌اند؛ ماده‌ای که در سیلندرهای گاز نیز کاربرد دارد.

در پایان شرکت گاز استان گیلان ضمن تشکر از کلیه شهروندان عزیز که با رفتار مسئولانه این موضوع را پیگیری کردند به اطلاع کلیه شهروندان گرامی می‌رساند که همکاران خدوم شرکت گاز بصورت شبانه روزی ضمن مراقبت از تأسیسات گاز، در صورت احتمال بروز هرگونه حادثه ناگوار نسبت به رفع بموقع آن اقدام خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *