[su_frame align=”left”]اسپانیا[/su_frame]رشت رویایی- یک خودروی ون با ورود ناگهانی به محل تردد عابران پیاده در مرکز شهر بارسلون اسپانیا، ده‌ها کشته برجای گذاشت و همچنین مرد مسلح که راننده همین خودرو بود در یک رستوران نزدیک به این محل اقدام به گروگان گیری کرد.

به گزارش فارس، آن طور که رویترز گزارش داده، پلیس ایالت کاتالونیا وقوع این حادثه و زخمی شدن عابران پیاده را تأیید کرده است. راننده این ون پس از کوبیدن خودرو به مردم، پیاده و متواری شده است. انگیزه احتمالی راننده این ون هنوز مشخص نیست.

آنطور که در تصاویر منتشر شده مشخص است، خودرو در مسیری نسبتاً بلند، مردم بسیاری را زیر گرفته است. رسانه‌ها فعلاً آمار ۱۳ کشته و ۲۰ مجروح را تأیید کرده است. پلیس اسپانیا اعلام کرده که این حادثه تروریستی بوده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده نگرفته است.

همچنین دو مرد مسلح به یک رستوران در نزدیکی محل تصادف وارد شده و مردم را به گروگان گرفته‌اند. هنوز آماری از تعداد گروگانان و گزارشی از اینکه آیا مردان مسلح ارتباطی با تصادف ون داشته‌اند یا خیر، منتشر نشده است.

[su_frame align=”center”]اسپانیا[/su_frame]

برخی رسانه‌ها می‌گویند که این دو مرد هیچ گروگانی در اختیار ندارند و در این رستوران محاصره شده‌اند. گفته می‌شود که یکی از آنها یک سلاح بلند در دست دارد.

پلیس بارسلون تأیید کرده که این دو مرد همان رانندگان ون بوده‌اند.

شبکه خبری اسکای‌نیوز اعلام کرد که پلیس اسپانیا، یکی از عوامل حمله را با ضرب گلوله کشته است. پلیس همچنین گفته که اصلاً نفر دومی در کار نبوده و همین یک نفر که کشته شده، هم عامل حمله با ماشین و هم عامل ورود مسلحانه به رستوران بوده است.

[su_frame align=”center”]اسپانیا[/su_frame]

پلیس اسپانیا با صدور عکس مردی جوان، او را «ادریس کبیر» کرایه‌کننده خودروی ون معرفی کرده است.