رشت رویایی، وحیده اسماعیلی- در شرایطی که چهره رشت پس از سال‌ها در حال تغییر است و پروژه‌های عمرانی متعددی در رشت در حال انجام است، بعضی از اعضای شورای شهر ساز ناکوک شده‌اند.

عدم ثبات مدیریت شهری در رشت سابقه‌ای بیش از ده سال دارد و کلید شهرداری این شهر در طی این سالها  به دست  ۱۵ شهردار رسید.

حال این سوال پیش می‌آید که با توجه به انجام پروژه‌های بزرگ عمرانی در رشت و نزدیک بودن به ایام نوروز، فشار بر شهردار در این مقطع از سال ‌جایز است و منافع شهر و شهروندان را به خطر نمی‌اندازد‌؟

سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت در گفت و گو با خبرنگار رشت رویایی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی استیضاح شهردار رشت درست نیست، می‌گوید‌: در شرایط فعلی این استیضاح را به صلاح نمی‌دانم، چراکه تیم مدیریتی رشت با تمام توان در حال فعالیت عمرانی در رشت هستند و شهروندان نیز از این مساله رضایت دارند‌.

مهدوی افزود:‌ مدیریت فعلی شهر رشت در فضایی خوب اداره می‌شود و بحث استیضاح ‌ثابت قدم کار شایسته‌ای نیست. عزیزان شورا باید با تعامل با شهرداری به دنبال حل مشکلات جزیی باشند و کمک کنند تا فعالیت‌های عمرانی هرچه سریعتر به سرانجام برسد‌.

وی با اشاره به وجود لزوم ثبات مدیریتی در شهرداری رشت‌ گفت: ما باید به دنبال ثبات باشیم و مسایل و مشکلات را با تعامل رفع کنیم‌. شایسته است شورای شهر و شهرداری  مسایل و مشکلات را در کلیات مدیریت شهری رفع کنند.

وی با تاکید بر حمایت از شهردار رشت اظهار داشت: کارها در شهر رشت با برنامه مدون و نیازروز شهر درحال انجام است و شورا باید در این زمینه یار شهرداری باشد. متاسفانه به دلیل اختلاف سلیقه‌ها‌، نگاه متفاوت و پافشاری به روی برخی از موضوعات جزیی بین شورا و شهرداری فاصله می‌افتد‌. درحالی که ما نیازمند مدیریت یکپارچه شهری در تصمیم‌سازی درست هستیم.

وی بی ثباتی در مدیریت شهری را ضد منافع مردم و شهروندان عنوان کرد و گفت: منافع و رضایت شهروندان می‌تواند محور مشترک شورای شهر و شهرداری باشد‌ و کار و تلاش تیم مدیریت شهری در این راستا قرار بگیرد.

مهدوی افزود: متاسفانه برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به موضوعات و اختلافات کوچک در ارتباط شورا و شهرداری دامن می‌زنند و موجب ایجاد فاصله بیشتر می‌شوند و این کار به منافع مردم آسیب می‌زند. معتقدم دامن زدن به اختلافات جزیی به بحث مدیریت شهری کمک نمی‌کند. رسانه‌های مکتوب استان در این زمینه می‌توانند با ایجاد راهکار و همدلی‌ این اختلافات را کاهش دهند.