دکتر ثابت‌قدم در مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت:
حمایت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای توسعه شهر ضروری است

مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت - آبان ۱۳۹۵

رشت رویایی- اولین پارکینگ طبقاتی عمومی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کلانشهر رشت افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این پارکینگ طبقاتی عمومی با حضور محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت و جمعی از اعضاء شورای اسلامی رشت در خیابان مطهری ابتدای حاجی‌آباد به بهره‌برداری رسید.

محمدعلی ثابت‌قدم امروز در مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت گفت: البته سرمایه‌گذار برای ساخت پارکینگ‌های طبقاتی به شهرداری خلاف ساختمانی نمی‌دهد که کمکی برای سرمایه‌گذاری در این بخش است.

او با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای کمک به توسعه، عمران و آبادانی شهر عنوان کرد: با این کار سرمایه‌گذار با اعتماد بیشتری ورود می‌کند.

ثابت‌قدم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی در کلانشهر رشت توسط یک سرمایه‌گذار را کاری نوآورانه دانست و تاکید کرد: سرمایه‌گذار حتماً ریسک‌های مورد نظر را دیده و فکر و آینده‌نگری قابل توجهی داشته است.

مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت - آبان ۱۳۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم

او ضمن قدردانی از سرمایه‌گذار پروژه اولین پارکینگ طبقاتی عمومی در کلانشهر رشت بیان کرد: متاسفانه در برخی موارد هم سرمایه‌های خودمان را به لحاظ انسانی و مالی در طول زمان ندیده‌ایم و بزرگ نکرده‌ایم و گاهی وقت‌ها حتی فراری هم داده‌ایم.

شهردار رشت عنوان کرد: در برخی موارد نیز بیرونی‌ها و افراد خارج از استان در رابطه با استان ما و سرمایه‌های ما اظهار نظر می‌کنند که با کارکردن بایستی پاسخ آنها را بدهیم.

او در رابطه با برخی اظهارنظرهای اخیر در رابطه با گیلان گفت: رطوبت گیلان، موجب رکود در این استان نخواهد شد، استان گیلان سرزمین فرصت‌ها است.

ثابت‌قدم در ادامه سخنان خود به کارها و اقدامات انجام شده در رابطه با موضوع دفن زباله در سراوان رشت اشاره و عنوان کرد: اولین سلول بهداشتی مهندسی دفن زباله در سراوان رشت در هفته جاری افتتاح شد که کاری قابل توجه است.

مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت - آبان ۱۳۹۵

شهردار رشت با اشاره به تهدید آلاینده‌های زیست‌محیطی و ریزگردها موجود در استان گفت: به غیر از بحث سرمایه پذیری مبتنی بر حمل و نقل عمومی و ایجاد شهر سلامت محور بر ضوابط و مقررات مدون از آنجاییکه استراتژی شهری رشت مبتنی بر ایجاد شهر سلامت‌محور و پیاده مدار است، لذا برای داشتن شهری گردش پذیر باید به جلب شاخص‌های جهانی با مشارکت عمومی شهروندان توجه داشت.

او با تاکید بر گذشت ۴۰ سال از انباشت زباله در منطقه سراوان عنوان کرد: با انباشت زباله در منطقه سراوان با تهدید جدی در راستای سلامت شهروندان روبرو شده بودیم. لذا برای کنترل و هدایت شیرابه‌ها، جلوگیری از نفوذ حشرات موذی و دفن کاملاً بهداشتی زباله با افتتاح سلول بهداشتی فنی و بهداشتی، امید است که در برنامه زمان‌بندی ۳۰ ماهه موضوع پسماند در گیلان را به نقطه مطلوب برسانیم.

ثابت‌قدم به اقدامات شهرداری کلانشهر رشت در بخش کاهش بار ترافیکی اشاره و بیان کرد: کارهای خوبی در این رابطه انجام گرفته، در زمان حاضر همکاری در راه‌اندازی ۱۳ پارکینگ و بازگشایی مسیر در سه محور کلیدی را در دستور کار داریم.

او با تاکید بر استفاده حداقلی شهروندان از خودروهای شخصی در محدوده شهر تاکید کرد: باید فرهنگ استفاده از ظرفیت‌های محدودتر برای ایجاد پارکینگ‌های طبقاتی داشته باشیم.

همچنین رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم افتتاح پارکینگ طبقاتی را هفتاد و دومین پروژه عمرانی طی ۱۹ ماه اخیر دانست و گفت: پروژه پارکینگ طبقاتی به لحاظ زیرساختی از اهمیت بسیار زیادی در شهر رشت برخوردار است.

دکتر رضا رسولی با اشاره به هزینه‌بر بودن احداث پارکینگ طبقاتی در رشت عنوان کرد: کسی که در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند، از یک تفکر ارزشمند برخوردار است وبه تعهدات خود به عنوان یک شهروند واقف است.

او ادامه داد: این پروژه به دلیل واقع شدن در درگاه ورودی مرکزی شهر از اهمیت زیادی برخوردار است و در آینده با اجرای طرح زوج و فرد نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیکی شهر خواهد داشت.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر با اظهار تأسف از عدم درک نادرست برخی از شهروندان و مسئولین در بحث سرمایه‌گذاری گفت: با نگاه کاسب گرایانه نمی‌توان به پروژه‌های سرمایه‌گذاران نگاه کرد.

دکتر رسولی با اشاره به تلاش مجموعه مدیریت شهری در راستای توسعه شهر بیان کرد: امروز کار اجرایی برای نجات رودخانه‌ها با بحث بهسازی سراوان و افتتاح سلول در روزهای اخیر و احداث تصفیه‌خانه در آینده نزدیک آغاز شده است.

در بخش دیگری از این مراسم نیز رییس شورای شهرستان رشت با قدردانی از صبوری همسایگان پارکینگ طبقاتی حاجی‌آباد رشت اظهار داشت: برای سرمایه‌گذاری بایستی دیدی باز داشته باشیم و نبایستی به بهانه‌های مختلف جلوی پیشرفت کار را بگیریم چرا که مردم استان گیلان و شهروندان شهر رشت همواره جز اول ین‌ها بوده‌اند.

اسماعیل حاجی‌پور گیلان را مهد غیور مردانی چون میرزاکوچک خان، پروفسور سمیعی و پرفسور رضا دانست و گفت: آنان که می‌گویند مدیران و فرزندان گیلان رطوبت زده‌اند. بدانند که فرزندان گیلانی بسیار مقتدر و قدرتمند هستند و اجازه نمی‌دهند کسی به آنها توهین کند.

مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت - آبان ۱۳۹۵ - اسماعیل حاجی‌پور

او با تاکید بر خلاقیت دکتر ثابت‌قدم از احداث بزرگ‌ترین پل عابر پیاده خاورمیانه در رشت به عنوان پل طبیعت سبز خبر داد و عنوان کرد: شهردار رشت که فرزند همین مرز بوم است کاری برای این شهر کرد، که از ۵۰ سال قبل سعی بر اجرایی شدن آن کارها بود اما محقق نمی‌شد و امروز با اقتدار دکتر ثابت‌قدم موتور توسعه شهر رشت را آغاز به کار کرده و پیشرفت خوبی هم داشته است.

همچنین مدیر و مالک اولین پارکینگ طبقاتی عمومی در کلانشهر رشت نیز گفت: این پارکینگ در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت (پروانه ساختمانی) در چهار طبقه ساخته شده است.

علی فروتن افزود: برای ساخت این پارکینگ بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

او با بیان این مطلب که این پارکینگ در نقطه‌ای از شهر دارای بار ترافیکی زیاد ساخته شده، عنوان کرد: این پارکینگ ظرفیت ۳۲۰ خودرو را دارد.

مدیر و مالک این پروژه ضمن قدردانی از شهردار کلانشهر رشت و سایر مدیران در شهرداری بیان کرد: شهرداری رشت در خط مقدم همکاری برای ساخت این پارکینگ بود.

او در ادامه مصاحبه از همکاری‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت و راهنمایی و رانندگی استان گیلان سپاسگزاری کرد.

شایان ذکر است، این پارکینگ در هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت (پروانه ساختمانی) در چهار طبقه و با ظرفیت ۳۲۰ خودرو با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه ساخته شده است.

 

گزارش تصویری مراسم افتتاح اولین پارکینگ طبقاتی عمومی رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz