[su_frame align=”center”]photo_2017-07-15_00-25-35[/su_frame]

رشت رویایی- سرپرست هیات کاراته گیلان به مناسبت کسب سه مدال طلا و یک نقره و یک برنز به کاراته کاهای گیلانی در رقابت های قهرمانی آسیا در تاتامی قزاقستان تبریک گفت.

عبدالرضا بی آزار سرپرست هیات کاراته گیلان در پیامی ضمن قدردانی از حمایتهای مدیرکل محترم ورزش و جوانان گیلان از زحمات بی شائبه مربیان و داوران و همه کسانی که با تلاش های بی دریغ خود موجبات کسب این عناوین ارزشمند بازیکنان آتیه دار استان مان در رقابت های آسیایی قزاقستان در رده سنی امید را فراهم نمودند سپاسگزاری کردند.

در متن این پیام آمده است، حضور قدرتمند و پیروزمندانه شیرزنان و غیور مردان کاراته گیلان در تمامی عرصه های مهم جهان بیانگر این امر است که همواره خداوند متعال و اهل بیت علیه السلام در میادین بزرگ یاریگر ورزشکاران عزیزمان بوده‌‎اند.

بنده برخود واجب میدانم از فرزندان پرتلاش استانمان خانم آویشن باقری و آقایان مهدی رحیمی نژاد و الیاس محمد زاده جهت مدال پرارزش طلا و خانم سارا بهمنیار جهت کسب مدال نقره و آقای امیرحسین سهرابی که با وجود مصدومیت شدید موفق به کسب مدال باارزش برنز شدند و مربیان ،کادر اجرایی پرتلاش تیم های ملی پایه کشور مان بالاخص مربیان ،داوران و بازیکنان گیلانی این تیم ها خانم ها فاطمه قاسمی(مربی تیم امید)و آقای سعید حسنی پور(مربی تیم امید و بزرگسال)و قبولی اقایان اریامن قویدل و علیرضا نوروزی در آزمون ارتقا داوری آسیایی را تقدیر و تشکر نمایم. و موفقیت و سربلندی یکایک عزیزان و تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران را که از وجود مربی گیلانی اقای سعید حسنی پور در ترکیب خود سود می برد را از یگانه ایزد منان خواستار شوم.

گفتنی است مسابقات امید کاراته قهرمانی آسیا در  قزاقستان در حال برگزاریست که در وزن ۵۵-کیلوگرم امید دختران، آویشن باقری ازگیلان با پیروزی ۲ بر صفرمقابل قرقیزستان ، ۵ بر یک مقابل ژاپن وبرد ۵ بر یک مقابل قزاقستان به طلا رسید.

در وزن ۵۰-کیلوگرم امید دختران نیز، سارا بهمن یار با برتری یک برصفر مقابل چین، چین تایپه ۶ بر ۲ و هند ۶ بر صفر و باخت ۴ بر ۲ مقابل قزاقستان به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۰-کیلوگرم امید پسران، مهدی رحیمی نژاد از گیلان با پیروزی ۸ بر صفر مقابل هنگ کنگ، امارات , ویتنام و برد ۵ بر ۲ مقابل اردن به طلا رسید.

در وزن ۶۷- کیلوگرم امید، امیرحسین سهرابی ابتدا نماینده عراق را ۸ بر صفر برد، سپس برابر ژاپن ۶ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و در جدول رپه شارژ مقابل حریفی از اردن ۵ بر ۳ پیروز شد و برنز گرفت.

در وزن ۷۵- کیلوگرم امید ها هم ، الیاس محمدزاده با غلبه بر عراق با نتیجه ۹ بر صفر و قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۳ و در فینال مقابل قزاقستان پس از نتیجه ۲ بر ۲ با رای داوران در سنشو(کسب امتیاز اول در مسابقه) برنده شد و طلا گرفت.

سعید حسنی پور و فاطمه قاسمی از گیلان نیز به عنوان مربیان رده سنی امید و بزرگسالان و آریامن قویدل و علیرضا نوروزی داوران آسیایی گیلان نیز در این رقابتها تیم ملی ایران را همراهی می کنند.