رشت رویایی- دو اثر تئاتر با عناوین تهران زیر بال فرشتگان به کارگردانی اکبر صمدی نیا و خرس و خواستگاری به کارگردانی حسن معجونی از رشت به جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.

به گزارش ایرنا، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، نتایج آثار متقاضی حضور در بخش مرور تئاتر ایران (تهران و سایر استان‏ها) را اعلام کرد که دو تئاتر یادشده ، از گیلان جزو تئاتر های منتخب هستند.

امیر مصباح گفت: نتایج اعلام شده در بخش مرور تهران براساس ظرفیت اعلام شده در فراخوان و رجوع به میانگین رأی گروه کارشناسان ۷۰ نفره که اسامی آنان همزمان و در قالب خبری دیگر اعلام می شود، استخراج شده است.

او مطرح کرد: نتایج اعلام شده در بخش مرور سایر استان‌ها براساس نظر شورای انتخاب سه نفره متشکل از سمانه زندی نژاد و علی قلی پور و بهنام نوایی اعلام شده است.

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از مهم‌ترین جشنواره‌های تئاتر در ایران است که هر ساله در دهه فجر در ماه بهمن برگزار می‌شود. این جشنواره اغلب رقابتی بوده و دارای بخش‌های گوناگونی مانند بخش نمایش صحنه‌ای، بخش بین‌الملل، بخش نمایش‌های رادیویی و بخش نمایش خیابانی است.