انتقاد نماینده رشت از اخذ مالیات بر ارزش افزوده از محصولات کشاورزی
حسنی: سازمان‌های دولتی دیواری کوتاه‌تر از کشاورزان نیافتند

محمدصادق حسنی

رشت رویایی- نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی از اخذ مالیات بر ارزش افزوده از محصولات کشاورزی انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، محمد صادق حسنی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت: حال روز کشاورزان ما حال خوبی نیست، کشاورزان وضعیت مطلوبی ندارند و برخی از آنها به نان شب خود محتاج هستند؛ متاسفانه سازمان های دولتی نه تنها هیچ کمکی به کشاورزان نکردند بلکه متاسفانه دیواری کوتاه تر از کشاورزان نیافتند.

نماینده رشت ادامه داد: ما نمایندگان گیلان و مازندران به جهت اخذ مالیات بر ارزش افزوده از کشاورزان زحمت کش خدمت رییس سازمان امور مالیاتی رسیدیم زیرا بر اساس ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده در بند ۱ و ۴ به صراحت محصولات کشاورزی را معاف شده است پس چرا سازمان مالیاتی از کشاورزان مالیات دریافت می کند.

حسنی خطاب به وزیر نیرو گفت: ما کشاورزان گیلان ۴۰ درصد از محصولات برنج کشور را تامین می کنیم تولید برنج یعنی مصرف آب، مدیریت ضعیف در حوزه منابع آبی ، شالیکاران را دچار مشکل کرد.

او افزود: ما نتوانستیم مدیران خوبی را پرورش دهیم؛ مدیر آب منطقه ای گیلان مشکلاتی را برای کشاورزان پدید آورده است؛ ایشان به عنوان مشکلات مالی بازداشت شد آقای وزیر نیرو! شما وزیر متعهد، کوشا و پاک هستید اما به اطراف خود توجه ندارید؛ شما مدیریت آب تاسیس کرده اید یا دانشکده دزدی.

حسنی همچنین گفت: وزیر نیرو به داد کشاورزان برسید، بحران آب کشاورزان را با مشکل مواجه کرده است مدیرانی بگمارید که رفع مشکل کشاورزان را بلد باشد ما طی نامه ای فردی را به وزیر نیرو معرفی کردیم که به آن رسیدگی نشد در عوض به جهت آنکه پرونده اختلاس باطل شود شخص دیگری به عنوان مدیر عامل آب فاضلاب شهری منصوب شد که هیچ اطلاعی از مشکلات آب منطقه ای ندارد درحالی که باید به این موارد رسیدگی شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz