برنامه «روز رودخانه» به همت موسسه «سرزمین ایده‌آل ما» و با حمایت شهردار منطقه سه رشت برگزار شد
حرکتی نمادین در اعتراض به وضع اسفبار رودخانه‌های رشت

رشت رویایی- یک تشکل زیست‌محیطی در حرکتی نمادین و برای جلب نظر مسوولان به وضعیت اسفبار رودخانه‌های رشت در روز رودخانه، برنامه‌ای را روی پل تختی رشت برگزار کرد.
به گزارش خبرنگار رشت رؤیایی، در این برنامه که امروز به همت موسسه «سرزمین ایده‌آل ما» و با حمایت سمیه رستگار، شهردار منطقه سه رشت برگزار شد، حاضران با در دست گرفتن برگه‌هایی با شعارهای

نظیر «رودخانه آلوده: مرگ تدریجی انسان»، «رودخانه‌ها شاهرگ حیاتی زمین هستند» و «ما خواهان رودخانه پاکیم» خواستار توجه به وضعیت بسیار بد دو رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت شدند.
پیمان بازدیدی، مدیرعامل موسسه سرزمین ایده‌آل ما به رشت رؤیایی گفت: امروز روز جهانی رودخانه‌هاست موسسه سرزمین ایده‌آل ما طبق رسالتی که دارد و همان حفظ محیط‌زیست است، برنامه کوچکی را برگزار کرده.

او همچنین گفت: این پارچه آبی که روی زمین پهن است، نمادی از آب رودخانه است و این زباله‌ها و ماهیان مرده، تداعی‌کننده وضع اسفبار رودخانه‌های رشت است. بچه‌های شرکت‌کننده نوشته‌هایی در دست دارند تا از طریق آن‌ها به مردم اطلاع‌رسانی کنیم تا دغدغه‌های زیست‌محیطی‌شان بالاتر برود، در رودخانه‌ها زباله نریزند و آلوده نکنند. و موتور محرک مسوولان برای احیای رودخانه‌ها گرم‌تر شود و سرعت بیشتر شود.

بازدیدی در پایان تاکید کرد: باید با چنین حرکت‌هایی نمادینی باید جامعه را حساس کرد تا مطالبات مردم بیشتر شود. جامعه محیط زیست اندکند. ما انتظار داریم بر این تعداد افزوده شود. هر چه تعدادمان بیشتر شود، تاثیرات بیشتری خواهیم داشت.

سمیه رستگار، شهردار منطقه سه رشت نیز در این برنامه شرکت کرد و با در دست گرفتن برگه‌ها، حمایت خود را از این حرکت زیست‌محیطی اعلام کرد.
رستگار به خبرنگار رشت رؤیایی گفت: ما با آقای بازدیدی هماهنگ کرده بودیم که مشارکت کوچکی در این برنامه داشته باشیم. ضمن این‌که از چنین برنامه‌هایی که با هدف بهبود سیمای شهری و جلب نظر مردم و مسوولان به مشکلات شهری برگزار می‌شود حمایت می‌کنیم، از هیچ تلاشی برای احیای رودخانه‌های رشت مضایقه نمی‌کنیم.
رودخانه‌های زرجوب و گوهررود، آلوده‌ترین رودخانه‌های ایران هستند. چندی پیش دولت مبلغ ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی این دو رودخانه در نظر گرفت که اختصاص این اعتبار به شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اعتراض اعضای شورای شهر رشت مواجه شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz