[su_frame align=”left”]علی خاوری[/su_frame]

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان طی گفتگویی با بیان اینکه بازآفرینی محلات شهری جزو تکالیفی است که چند سال اخیر برعهده شهرداری‌ها گذاشته شده است, اظهار کرد: به عنوان یک شهروند از آقای ثابت‌قدم تشکر می‌کنم که علی‌رغم همه‌ی مشکلات موجود چرخه نشاط و انجام پروژه‌های عمرانی را متوقف نکرده است.

شعبانعلی خاوری اظهار کرد: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی و انواع ناملایمات شهر رشت امروز به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است و به نظرم این کار صرفاً به دلیل شجاعت و تبحر ایشان است.

او افزود: اگرچه ممکن است اشکالاتی در برخی حوزه‌ها وجود داشته باشد اما چربش موضوع به سمت این است که ایشان در حال تلاش در حوزه عمرانی و اصلاح ساختارها هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به انجام پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در رشت اشاره کرد و گفت: سال‌های گذشته را فراموش نکرده‌ایم که با آغاز بارش باران شهر به یک استخر بزرگ تبدیل می‌شد, بالاخره یک نفر باید شجاعت می‌داشت و کار را انجام می‌داد اگرچه مشکلاتی در حوزه زیرساختی با برخی سازمان‌ها دارد اما هم اکنون کار به خوبی پیش می‌رود.

خاوری در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر موضوع بازآفرینی که یک مفهوم جدید در حوزه شهرسازی است توسط شهرداری رشت در دوران آقای ثابت قدم آغاز شده و رشت هم اکنون شهر پیشرو در این زمینه است و در تمام سیستم‌های اداری رشت را انگشت نما کرده‌اند و گفته‌اند که بروید حجم و میزان کار را به بنید و همه‌ی اینها اتفاقات بزرگی بوده است.

او با ابراز خرسندی از انجام پروژه‌های عمرانی در سطح شهر یادآور شد: ضمن تشکر از ایشان حمایت کامل خود را به عنوان یک شهروند و دوما به عنوان کسی که ارتباط کاری با شهرداری‌ها دارم از شهردار رشت اعلام می‌دارم و برای ایشان آرزوی توفیق دارم چون حجم عظیمی از کارها را آغاز کرده‌اند که در سطح کشور بی‌نظیر است.

خاوری با اشاره به استیضاح شهردار رشت گفت: امیدوارم دوستان شورا هوشمندی به خرج دهند و این نهایت آرزوی ماست که وقتی کسی با اجماع شهردار می‌شود حداقل بالای ۵ سال ادامه کار دهد تا مردم اثرات تفکر او را در سطح شهر لمس و درک کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در بخش دیگری از اظهارات خود به ابلاغ طرح تفصیلی اشاره کرد و گفت: به محض اینکه اجرای طرح تفصیلی برخی مناطق رشت آغاز شده آمار پرونده‌های کمیسیون ماده ۵ کاهش بافته است و آقای شهردار هم اعتقاد دارند که شهر باید پویایی داشته باشد و نهایت همکاری را داشته‌اند و بارها شهرداری رشت را برای سایر شهرداری‌ها مثال زده‌ام و چون آقای ثابت‌قدم یک فرد تحصیل‌کرده هستند و موضوعات مرتبط با حقوق شهروندی را احساس می‌کنند در این حوزه هم خوشبختانه همگام و همراه هستند.

دیارمیرزا