رییس کل دادگستری گیلان مطرح کرد:
حجم بالای ورودی پرونده به دستگاه قضایی درشان مردم ایران نیست

احمد سیاوش پور

رشت رویایی- رییس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی پرونده‌های مربوط به سرمایه‌گذاران را با دقت بیشتری مورد رسیدگی قرار می‌دهد خاطرنشان کرد: در فرایند اجرای احکام نیز مسئولان قضایی از توقف بخشی از دستگاه‌هایی که کار تولید را متوقف می‌نمایند اجتناب خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، احمد سیاوش‌پور نشست کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه، توفیق پیروی از سیره ائمه اطهار (ع) آمادگی برای ورود به ماه مبارک رمضان را از خدای متعال مسئلت نمود.

وی گردش پرونده‌های قضایی در کشور را ۱۵ میلیون پرونده اعلام نمود و گفت: این حجم بالای ورودی پرونده به دستگاه قضایی درشان مردم ایران نمی‌باشد و باید راهکاری در جهت کاهش آن اندیشیده شود.

رئیس کل دادگستری گیلان تشکیل کمیته حمایت از سرمایه کذاری را دارای دستاوردهای مفیدی عنوان کرد و افزود: حل بسیاری از مشکلات طرح شده در این کمیته به‌وسیله ارائه طریق در مسائل حقوقی صورت گرفته است.

سیاوش پور با بیان اینکه دستگاه قضایی پرونده‌های مربوط به سرمایه گذاران را با دقت بیشتری مورد رسیدگی قرار می‌دهد خاطرنشان کرد: در فرایند اجرای احکام نیز مسئولان قضایی از توقف بخشی از دستگاه‌هایی که کار تولید را متوقف می‌نمایند اجتناب خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما از لحاظ اقتصادی آسیب پذیر است گفت: منبع اصلی درآمد ما نفت است، از این رو به فرموده مقام معظم رهبری باید روی پای خود بایستیم و با خودباوری و تلاش، بر تولید داخلی اتکا نماییم و با همدلی و انسجام کشور را برای نسل‌های آینده حفظ نماییم.

رئیس شورای قضایی استان با تاکید بر گسترش فرهنگ ” کار” در جامعه افزود: بخش عمده‌ای از اقتصاد کشورها بر دوش کارگران است؛ در حالیکه در کشور ما کار فراوان است ولی کارگر فنی و ماهر کمتر یافت می‌شود.

سیاوش پور قوه قضائیه را هم دوش و همراه با قوه مجریه در توسعه استان دانست و ابراز کرد: در مقوله سرمایه گذاری قانون باید محور امور باشد و تکلیف نهایی را روشن سازد.

این مقام ارشد قضایی با بیان اینکه باید دستگاه‌های اجرایی همدلی بیشتری را باهم داشته باشند تصریح کرد: دستگاه قضایی به عنوان یک کارشناس آمادگی دارد تا با مدیران اجرایی استان همراهی لازم را داشته باشد.

در ادامه این جلسه فلاح میری معاون قضایی رییس کل دادگستری گیلان و دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه گزاری گزارشی از عملکرد کمیته فوق در سال گذشته و اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه‌های مسئول ارائه کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz