پس از اینکه سامسونگ آشکار کرد که تولید انبوه تراشه‌های حافظه ۲۵۶ گیگابایتی برای دستگاه‌های همراه را آغاز کرده است، می‌توان گفت گوشی‌های هوشمند به زودی می‌توانند قابلیت ذخیره‌سازی همچون رایانه‌های شخصی داشته باشند.

سامسونگ می‌گوید این تراشه‌های جاسازی‌شده بر پایه UFS یا (Universal Flash Storage) هستند و سرعتی تقریباً دو برابر SSD ها (Solid State Drives) دارند که مختص رایانه‌های رومیزی است.

این بدان معناست که کاربر می‌تواند یک ویدیو با وضوح ۴K (وضوحی فراتر از HD) را در صفحه‌نمایش خود تماشا کند، در حالی که همزمان صفحه‌های اینترنت را مرور می‌کند، تصاویرش را می‌بیند و یا در پشت زمینه فایل‌هایی را دانلود می‌کند، بدون اینکه اخلالی در عملکردها پیش بیاید.

اینها همه به لطف بهبود سرعت بالای باز کردن و خواندن داده‌هاست که به تراشه این امکان را می‌دهد داده‌ها را با ۸۵۰ مگابایت بر ثانیه جابه‌جا کند. سرعت ذخیره داده‌ها نیز در حدود ۲۶۰ مگابایت بر ثانیه است، اگرچه سامسونگ متذکر می‌شود که همین سرعت هم تقریباً سه برابر سریع‌تر از کارت‌های حافظه میکرو (microSD card) است.

همچنین به لطف پشتیبانی USB 3.0 است که با استفاده از آن شما قادر خواهید بود یک فایل فیلم پنج گیگابایتی با وضوح full HD را در مدت زمان ۱۲ ثانیه جابه‌جا کنید.