شهردار رشت:
حاشیه زرجوب و گوهررود به مکان گردشگری تبدیل خواهد شد

شهردار رشت در دیدار با قهرمانان شطرنج گیلان - خرداد 1395 - محمدعلی ثابت‌قدم

رشت رویایی- شهردار رشت با بیان این که حدود ۱۲۲۰ پلاک در دو طرف رودخانه‌ها موجودیت دارند گفت: این تعداد پلاک را تدریجاً در حال تملک هستیم و تبدیل به ۱۲ مکان گردشگری و فضای سبز خواهیم کرد.

به گزارش کاسپین، محمدعلی ثابت‌قدم پیش از ظهر امروز با اشاره به وضعیت رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت گفت: این رودخانه‌ها ۵۶ کیلومتر طول و حدود ۱۵ متر عرض دارند و ماهم شروع به آغاز تملک‌هایی در حاشیه این رودخانه کرده‌ایم.

او با بیان این که حدود ۱۲۲۰ پلاک در دو طرف رودخانه‌ها موجودیت دارند گفت: این تعداد پلاک را تدریجاً در حال تملک هستیم و تبدیل به ۱۲ مکان گردشگری و فضای سبز خواهیم کرد تا بتوانیم سهمیه فضای سبز را نزدیک به ۴ مترمربع در سطح شهر بالا ببریم.

شهردار رشت با یادآوری اینکه بخشی از پارک‌هایی که امسال در رشت احداث شدند در حاشیه رودخانه‌ها بوده است گفت: این پارک‌ها در مناطق پنج گانه شهرداری و در محلات مختلف که عمدتاً این محلات، محلات کم برخوردار یا به واسطه قرارگیری در کنار حاشیه رودخانه‌ها از لحاظ زیست‌محیطی آلوده هستند احداث شد.

دکتر ثابت‌قدم ادامه داد: علاوه بر این کارها امکان اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شیرابه سراوان که بالغ بر ۴۰ سال است که آنجا انبارشده را تحلیل کردیم و براساس همان داریم آغاز به کار عملیات اجرایی را انجام می‌دهیم.

او با بیان اینکه بنابراین از وظایف شهرداری این دو قسمت در حال انجام است ولی موضوعات دیگری هم در آلایندگی رودخانه‌ها نقش دارند و سبب ادامه آلایندگی می‌شوند، گفت: بحث تصفیه‌خانه شهر صنعتی رشت و بیمارستان‌های شهر رشت همه عواملی است که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آلایندگی این دو رودخانه را شامل می‌شود که نیاز به کمک و توجه بیشتر دولت دارد و در کنار اینها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بحث فاضلاب‌های خانگی است که انشالله شرکت آب و فاضلاب به این موضوع ورود کند.

شهردار رشت با بیان اینکه شهرداری در حال اجرایی کردن آن قسمت خودش که منابعش به آن اجازه می‌دهد و معقول است می‌باشد گفت: دولت هم کمک‌هایی انجام داده است که البته میزان آن زیاد نیست و باید پیگیری بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

ثابت‌قدم با بیان اینکه در دورنمای شهر رشت رودخانه‌های زرجوب و گوهررود به جاذبه گردشگری تبدیل خواهند شد افزود: همانطور که در توضیحات اشاره کردم تعدادی از پارک‌های ما اجرایی شده است و در ۱۸ محله پارک‌های محلی و خیلی از آنها با نگاهی نمایشگاهی گردشگری بازارهای محلی ۱۲ پروژه در حاشیه تبدیل شده است که اینها مکمل یکدیگر هستند و به هم پیوسته‌اند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz