[su_frame align=”left”]مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان - شهریور ۱۳۹۵ - سیاوش احمدپور[/su_frame]

رشت رویایی- رئیس کل دادگستری گیلان گفت: تولید، هم‌گرایی و هم‌فکری توسعه کشور را رقم می‌زند و عکس این قضیه می‌تواند ضعیف باشد.

به گزارش ایلنا، احمد سیاوش‌پور امروز در همایش پلیس، امنیت و اصناف در سالن خاتم‌الانبیا(ص) این شهر با بیان اینکه امنیت از بخش‌های مختلف تأمین می‌شود، اظهار کرد: امنیت جزو اعتقادهای جامعه است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه امنیت پای‌بندی به قانون است، گفت: در جامعه‌ای که پایه اشتغال آن محکم نباشد جوان بیکار مانند بمب خطرساز است.

سیاوش‌پور پایه اعتقادی را اصل امنیت دانست و گفت: ملاک قانون نظم و انضباط است و اگر نسبت به این امر بی‌توجهی شود جرم در جامعه افزایش می‌یابد.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه جامعه با تقوا به روز جزا اعتقاد دارد، افزود: جامعه بر مبنای اعتقادی بوده و باید به مردم هشدار دهد.

سیاوش‌پور یکی از فاکتورهای امنیت را در اقتصاد عنوان کرد و گفت: تولید، هم‌گرایی و هم‌فکری توسعه کشور را رقم می‌زند و عکس این قضیه می‌تواند ضعیف باشد.

او ایجاد بسترها را یکی از موارد مهم برای برقراری امنیت ذکر کرد و یادآور شد: حیای اجتماعی موجب جلوگیری از جرم و گناه می‌شود.

سیاوش پور حاشیه‌نشینی شهرها را لانه‌های مخفی بسیاری از جرایم دانست و افزود: مختلط بودن زن و مرد در عروسی‌ و مراسم‌ها عامل جرم و فساد بوده و این اختلاط هیچ توجیهی ندارد و منشأ هزاران فساد و اختلافات خانوادگی است.

سیاوش‌پور با بیان اینکه فرهنگ اصیل ایرانی بسیاری از خطاها را با حیای اجتماعی کنترل می‌کرد،اذعان داشت: پس از انقلاب مدیریت شهری حاشیه‌نشینی بسیار ضعیف بود و کمتر به آن توجه می‌شد از این رو حاشیه‌های آلوده و خطرناک در کنار شهرها ایجاد شد.

او فضای مجازی را غوغایی از آلودگی و فسادها خواند و گفت: تمام حیا در این فضای مجازی ناپیدا برداشته شده است.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه ساعت فعالیت بازار مشخص است، افزود: بازاریان باید دارای نظم و ساعت باشند و زمان فعالیت خود را کنترل کنند.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان نیز در مراسم مذکور خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۷۶۵ واحد خانه مسافر در گیلان نیازمند ساماندهی است.

رضا محمدزاده با بیان اینکه بسیاری از ناامنی‌ها و سرقت‌ها از افراد فرصت‌طلب در خانه مسافرها رقم می‌خورد، بیان کرد: پلیس مسافرانی که به گیلان سفر کرده و در مراکز اقامتی ساکن می‌شوند نظارت دارد.

محمدزاده گفت: امنیت و نظارت را در دیگر صنوف از جمله پارکینگ‌ و نمایشگاه‌ها دنبال کرده و تا پایان سال جاری و اوایل سال ۹۶ واحدهای صنفی فاقد پروانه را به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسانیم.