جلسه شورای شهر رشت - 9 اسفند 1394

جلسه شورای شهر رشت تحت تأثیر انتخابات

رشت رویایی، آمنه فتوحی- رییس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مردم با حضور گسترده در انتخابات تکلیف خود را ادا کردند، گفت: امیدواریم نمایندگان شهرستان رشت که با اعتماد مردم به مجلس دهم راه یافتند به نحو احسن از مردم با برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اشتغال قدردانی کنند.
محمدعلی رفیعی‌نوده عصر یکشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری انتخابات، گفت: جمعه گذشته بار دیگر شاهد حضور گسترده مردم رشت در کنار دیگر هم‌وطنان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بودیم.

وی با بیان در گیلان نیز انتظار می‌رود حضور نمایندگان مجلس دهم موجب خیر و برکت شود، خاطرنشان کرد: نمایندگان شورای شهر رشت از نمایندگان مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی انتظار دارند با کسب اعتبارات دولتی برای برطرف شدن معضلات شهرستان رشت بکوشند.‌
رفیعی‌نوده با اشاره به اینکه برای ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود و احداث لندفیل سراوان نیازمند دریافت کمک‌های دولتی هستیم، خاطرنشان کرد: در این راستا نیاز به حمایت نمایندگان مردم گیلان در مجلس داریم.

این جلسه که با تأخیر یک ساعت و نیمه شروع شد پس از نطق ریس شورا با صحبت‌های خطیبانی ادامه یافت. این عضو شورای اسلامی در نطق خود بار دیگر عملکرد شهرداری را زیر سؤال برد و این بار از کارشناسان رسمی دادگستری که در حوزه شهرداری فعالیت می‌کنند انتقاد کرد.

باز هم خطیبانی باز هم انتقاد
محمود باقری خطیبانی با بیان اینکه یکی از مراجع تصمیم سازی در سطوح مدیریت شهری، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستاها هستند گفت: امروزه مرجع اظهار نظر تخصصی در موارد حل اختلاف بین شهرداری و کارفرمایان و مردم عادی کانون دادگستران دادگستری است که متأسفانه شهرداری رشت در تصمیمی تعدادی محدود از اعضای این کانون قرارداد همکاری منعقد کرده است که کلیه پرونده‌های کارشناسی را به اینان ارجاع می‌دهد و حق انتخاب کارشناس را از مردم سلب می‌کنند. مگر سایر کارشناسان فاقد صلاحیت و توانمندی هستند یا دست‌هایی پشت پرده است؟

انتقادات تازه شوقی
فرهاد شوقی یکی دیگر از اعضای شورا هم در مورد عزل و نصب‌های اخیر شهردار انتقاد کرد و گفت: مدیران ارشد استان تاکید بر ثبات مدیریتی در شهرداری به ویژه ثبات شهردار را دارند اما هفته گذشته که فضای رسانه‌ای معطوف به انتخابات بود از این فضا استفاده شد و باز هم تعدادی از مدیران شهرداری تعویض شدند. آنچه ثبات است بی‌ثباتی در مدیران شهرداری است و با توجه به اینکه بارها اعضای شورا تذکر کتبی و شفاهی در این زمینه به شهردار داده‌اند باز هم شاهد تغییرات مدیریتی هستیم.

در این جلسه همچنین از جمشیدپور معاون برنامه‌ریزی و حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت برای پاسخگویی درباره اتوبوس‌های بی‌آرتی خریداری شده دعوت شده بود و او به سؤالات مطروحه در این خصوص پاسخ داد.جلسه شورای شهر رشت - 9 اسفند 1394

در پایان جلسه شورای شهر، به مناسبت روز مهندس و روز حقوقدان از خبرنگاران رشته‌های مهندسی و رشته حقوق شورای شهر طی مراسمی تقدیر شد.
همچنین از مهندسین رسولی، شوقی، علوی، رجبی، صابر و تنها حقوقدان شورا محمدعلی رفیعی نوده با هدایایی تقدیر به عمل آمد.

عکس: سعید ابراهیم خانی

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz