جلسه شورای شهر رشت از اکثریت افتاد، رییس جدید انتخاب نشد

جلسه شورای شهر رشت از اکثریت افتاد، رییس جدید انتخاب نشد

رشت رویایی، رویا محمدعلی‌پور- در حالی که قرار بود امروز انتخاب هیات رییسه شورا برای سال چهارم برگزار شود، به دلیل ترک چند عضو شورا، جلسه از رسمیت افتاد و هیات رییسه انتخاب نشد.

به گزارش رشت رویایی، در آغاز جلسه امروز، موسوی روزان، رسولی، پیشگر، شیرزاد، حاجی پور، علوی و جذب و همچنین عباس صابر، محمود باقری خطیبانی، مسعود کاظمی و محمدحسین واثق کارگرنیا و محمدعلی رفیعی نوده حضور داشتند. اما صابر، خطیبانی، کاظمی و کارگرنیا که تا قبل از تشکیل جلسه بودند، وارد صحن شورا نشدند و جلسه به حد نصاب نرسید.

موسوی روزان با اعتراض به این موضوع و رفیعی نوده گفت: شما از قبل می‌دانستید جلسه تشکیل نمی‌شود که به فرماندار زنگ زدید که نیاید.

رفیعی نوده در پاسخ گفت: این تصمیم من و حاجی پور بوده است.

حاجی‌پور ضمن تبریک هفته دولت گفت: قاعدتاً باید فرماندار تشریف می‌آوردند ولی برای این‌که زحمت نشود آقای رفیعی زنگ زدند که آقای فرماندار نیایند.

او در ادامه گفت: تا به حال آرامش را حفظ کردید. هدف ما خدمت به مردم است و کسانی که تشریف ندارند حتماً کاری برایشان پیش آمده است.

حاجی‌پور افزود: ما حق نداریم پیش‌داوری کنیم، آقای رفیعی طبق قانون شما تا دوازدهم وقت دارید جلسه بگذارید. بعد از آن دیگر نمی‌توانید. مگر اینکه امروز مصوب می‌کردیم جلسه فوق‌العاده می‌گذاشتیم. چون به حد نصاب نرسیدیم آن هم نمی‌شود. چون باید جلسه در یکی از روزهای یکشنبه یا سه‌شنبه برگزار شود.

در ادامه موسوی روزان گفت: آقای رفیعی باید منتظر باشند تا همه بیایند بعد اعلام کنند.

رفیعی با ناراحتی گفت: من که خواستم پایان جلسه را اعلام کنم شما گفتید بنشینید.

موسوی روزان جواب داد: آقای رفیعی با این شرایطی که ما داریم، تا دوازدهم باید تکلیف هیات رییسه معلوم شود.

رفیعی گفت: مگر من نمی‌دانم سال گذشته تا هجدهم هم تعیین تکلیف نشده بود؟ دارید به من می‌گویید؟

موسوی روزان گفت: بحث ما این است که تا ۱۲ شهریور باید رأی‌گیری شود، رییس انتخاب شود.

رفیعی پاسخ داد: این تکرار سال گذشته است. قانوناً باید تا ۱۲ شهریور هیات رییسه باید مشخص شود. نشد هم فرماندار انجام می‌دهد.

با خروج رفیعی نوده جلسه به پایان رسید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz