جشنواره پنیر در ماسوله برگزار شد

به مناسبت هفته میراث فرهنگی جشنواره پنیر ماسوله در بازار تاریخی ماسوله برگزار شد.

جشنواره پنیر در ماسوله

به مناسبت هفته میراث فرهنگی جشنواره پنیر با هدف پاسداری از داشته‌های فرهنگی و به منظور یادآوری و آشنایی بیشتر گردشگران از فرآوری پنیر سنتی و غذاهای محلی شهرک تاریخی ماسوله برگزار شد.

در این جشنواره علاقمندان به احیای سنت‌های گیلان در محدوده‌ای از پیش تعیین شده، انواع پنیرهای محلی و همچنین مجموعه غذاهای سنتی که با ویژگی پنیر محلی ماسوله تهیه می‌شود را به نمایش و عرضه عمومی درآوردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در حاشیه برگزاری این جشنواره اظهار کرد: در راستای توسعه گردشگری فرهنگی در گیلان به‌عنوان یک شاخه تخصصی، برای برپایی ۳۰ جشنواره بومی محلی در سال برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی شده است.

او با بیان اینکه جشنواره‌ها نقش موثری در نمایش آیین و سنن کهن و نیز معرفی داشته‌های فرهنگی دارند، بر ضرورت توجه به عناصر هویت‌ساز تاکید کرد.

علیزاده همچنین در ارتباط با ثبت جهانی ماسوله اضافه کرد: پرونده ثبت جهانی ماسوله در دست پیگیری بوده و به‌زودی به یونسکو ارائه می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه کشورهای زیادی برای ثبت جهانی آثار خود در نوبت هستند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایراداتی را که به‌عنوان سد راه در مسیر ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله وارد شده بود برطرف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد: غنای فرهنگی و تاریخی ماسوله آن‌چنان است که توان بالقوه‌ای در جهت تبدیل شدن به موزه‌ای عظیم در سطح جهانی را دارد؛ لذا همت همگانی و عزم جمعی در تحقق این امر نقش موثری را ایفا خواهد کرد.

عکس: ایرنا

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz