نماینده لاهیجان در مجلس:
جشنواره شهروند لاهیجان باعث اشاعه فرهنگ و رونق اقتصادی می‌شود

ذبیح‌الله نیکفر

رشت رویایی- ذبیح اله نیکفر نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در آستانه برپای هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند گفت: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند می‌تواند در معرفی جاذبه‌های گردشگری و جذب توریسم ثمربخش باشد.

به گزارش رشت رویایی، نیکفر با بیان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در معرفی جاذبه‌های گردشگری و جذب توریسم شهرستان لاهیجان می‌تواند مثمر ثمر بوده، گفت: این جشنواره باعث اشاعه فرهنگ و همچنین رونق اقتصادی منطقه می‌شود. حضور هنرمندان از شهرها و استانهای دیگر در لاهیجان می‌تواند باعث ایجاد پلی بین مردم و سایر استان‌ها باشد. همانطور که دین ما فرموده در زمین سیر کنید تا عاقبت گذشتگان را ببینید.

او با اشاره به اینکه در گذشته برنامه‌های سرگرمی همچون بازی‌های بومی محلی وجود داشت که در شهرها و روستاها به مناسبتهای مختلف برای سرگرمی و شادی مردم اجرا می‌شد افزود: این جشنواره می‌تواند جایگزین مناسبی برای آداب و رسوم گذشته باشد و با استفاده از زبان هنر پلی بین مردم و مدیریت شهری در راستای فرهنگ‌سازی ایجاد کند.

نیکفر در ادامه به همکاری و تعامل نهادهای مختلف در اجرای هر چه بهتر جشنواره اشاره کرد و توضیح داد: من نیز حتماً در ایام برگزاری جشنواره در لاهیجان حضور خواهم داشت.

گفتنی است، هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به دبیری سعید آگشته شهردار این شهر از ١٢ لغایت ١۶ شهریور ٩۵ در سطح شهر لاهیجان برگزار می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz