جزییات بخشودگی دیرکرد جرائم رانندگی

جریمه رانندگی

رشت رویایی- رییس پلیس راهور ناجا از اعمال بخشودگی جرائم رانندگی تا پایان سال ۹۴ پس از ابلاغ هیات دولت خبر داد و افزود: به محض ابلاغ این مصوبه در خردادماه سال جاری، تنها دیرکرد جرائم رانندگی تا پایان سال ۹۴ بخشوده خواهد شد و رانندگان باید اصل جریمه را پرداخت کنند و اگر در مدت تعیین شده جرائم پرداخت نشود، بار دیگر شامل دیرکرد خواهند شد.

به گزارش ایسنا سردار مهری در نشست خبری صبح امروز چهارشنبه در تشریح عملکرد ۲ ماهه پلیس راهور ناجا در سال ۹۵ گفت: در دو ماهه ابتدایی سال ۹۵ در رابطه با خدمات ترافیکی ارائه شده به شهروندان در بخش شماره‌گذاری وسایل نقلیه، در حوزه خودروهای شخصی، ۱۱ درصد افزایش، در حوزه موتورسیکلت‌ها ۴۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

او افزود: در مجموع در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در حوزه موتورسیکلت و خودرو در مراکز شماره‌گذاری شاهد افزایش ۲۳.۵ درصدی شماره‌گذاری بوده‌ایم. همچنین در حوزه صدور گواهینامه جدید، در دو ماهه ابتدایی سال ۹۵ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۶ درصدی بوده‌ایم.

رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در حقیقت در دو ماهه ابتدایی سال ۹۴، ۲۵۲ هزار گواهینامه جدیدالصدور داشته‌ایم که امسال به ۲۳۷ هزار گواهینامه کاهش پیدا کرده است.

مهری در خصوص برنامه‌های پلیس راهور ناجا در سال ۹۵ گفت: در نخستین گام پلیس برای برگزاری سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل در آمادگی کامل به سر می‌برد. این مراسم هر ساله با هماهنگی پلیس راهور ناجا و ستاد برگزاری این مراسم انجام می‌شود. کلیه زائران از سراسر کشور از طریق ستادهای بزرگداشت عروج ملکوتی امام راحل به سمت حرم مطهر امام (ره) حرکت می‌کنند. پلیس در نظر دارد کاروان‌های بیش از ۳ دستگاه را که به صورت هماهنگ حرکت می‌کنند برایشان تیم‌های پیش قراول و کنترل ترافیک در نظر بگیرد و اگر تعداد اتوبوس‌های آنها بیش از ۱۰ دستگاه باشد دو تیم آنها را تا مرقد امام راحل همراهی می‌کنند.

رییس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: کلیه خودروهایی که برای اعزام زائران به مرقد امام راحل به کار گرفته می‌شود، مورد بازدید فنی قرار می‌گیرند و خودروهایی که استانداردهای لازم را نداشته باشند، اجازه حرکت به آنها داده نخواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz