جریمه سنگین در انتظار کسانی که تا فردا اظهارنامه مالیاتی‌شان را تسلیم نکنند

مالیات

رشت رویایی- مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی توسط اشخاص حقوقی، موجب تعلق جریمه‌ای معادل ۴۰ درصد مالیات متعلق خواهد شد که این جریمه غیر قابل بخشودگی است.

به گزارش ایسنا، حسین حقیقی با بیان اینکه براساس قانون مالیات‌های مستقیم فردا،‌ ۳۱ تیرماه آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و اجاره املاک برای عملکرد سال ۱۳۹۴ است، گفت: این مهلت قابل تمدید نخواهد بود و مودیان گرامی تا پایان تیرماه فرصت دارند تا اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی از طریق سامانه WWW.TAX.GOV.IR تسلیم و مالیات متعلقه را پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با تاکید بر اینکه شرط برخورداری از هرگونه معافیت برای اشخاص حقوقی، ارائه اظهارنامه مالیاتی است، افزود: عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی توسط اشخاص حقوقی، موجب تعلق جریمه‌ای معادل ۴۰ درصد مالیات متعلق خواهد شد که این جریمه غیر قابل بخشودگی است.

او در مورد معافیت مالیات بر درآمد ناشی از اجاره املاک، گفت: مطابق تبصره ۱۱ ماده ۵۳ قانون مالیات‌های مستقیم، درآمد هر شخص ناشی از اجاره املاک مسکونی در تهران تا مجموع ۲۰۰ متر مربع زیربنای مفید و در سایر نقاط تا مجموع ۱۵۰ متر مربع زیربنای مفید از مالیات بر درآمد اجاره املاک معاف است.

این مقام مسئول همچنین از افزایش ساعت کاری ادارات امور مالیاتی در روزهای پایانی تیرماه خبر داد و گفت: به منظور تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مطلوب به مودیان محترم مالیاتی در انجام تکالیف قانونی، به ویژه اطلاع‌رسانی و ارائه راهنمایی و پاسخگویی لازم در رابطه با دریافت اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی، ادارات مالیاتی استان تا ساعت ۲۱ فردا،‌۳۱ تیر آماده پاسخگویی و راهنمایی مودیان مالیاتی خواهند بود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz