[su_frame align=”center”]timthumb[/su_frame]

رشت رویایی- خودروهایی که در معابر شهری در اثر تصادف موجب ایجاد ترافیک و راهبندان شوند و خودروهایشان را به منتهی علیه سمت راست هدایت نکنند، پس از حضور پلیس اعمال قانون و جریمه خواهند شد.

به گزارشایرنا ، سرهنگ مصطفی عباسی گفت: بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی، پس از وقوع تصادف خسارتی، رانندگان خودروهایی که در تصادف نقش داشته اند باید بی درنگ خودرو خود را به منتهی علیه سمت راست هدایت کنند تا موجب ترافیک و راهبندان نشوند.

او ادامه داد: توقف در محل تصادف علاوه بر ایجاد ترافیک، خطر تصادف و برخورد دیگر خودروها با خودروهای متوقف شده را نیز به دنبال دارد و چنانچه رانندگان از جا به جایی خودرو خود خودداری کنند پس از حضور پلیس اعمال قانون خواهند شد.

او گفت: در حال حاضر بیمه تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال بدون نیاز به کروکی پلیس پرداخت هزینه می کند و چنانچه طرفین تصادف توافق کنند و راننده مقصر نیز تقصیر خود را بپذیرد می توانند برای دریافت خسارت به شرکت های بیمه مراجعه کنند.

سرهنگ عباسی گفت: رانندگان همچنین می توانند قبل از جا به جا کردن خودرو خود در تصادفات، اقدام به تهیه فیلم و عکس از صحنه تصادف کنند تا در زمان حضور پلیس به اعلام نظر از سوی پلیس کمک کند.