مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر خبر داد:
جذب ۲۰۰ میلیون دلار فاینانس برای نوسازی ناوگان کشتیرانی خزر

علی اکبر غنجیرشت رویایی- مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر از جذب ۲۰۰ میلیون دلار فاینانس برای نوسازی ناوگان این شرکت در دریای خزر خبر داد.

علی‌اکبر غنجی عصر امروز در جریان بازدید مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان از این بندر با اشاره به خارج شدن کشتیرانی دریای خزر از تحریم‌ها اظهار کرد: انتظار داریم از ناوگان کشتیرانی دریای خزر در راستای مبادلات بازرگانی در منطقه حمایت بیشتری انجام شود.

او، ۶۵ درصد از صادرات گیلان را از طریق کشتیرانی دریای خزر عنوان کرد و افزود: کشتیرانی دریای خزر ۳۴ درصد از واردات به بنادر گیلان را به عهده دارد.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر با بیان اینکه انعطاف‌پذیری در نرخ حمل کالا از برنامه‌های این شرکت است، تصریح کرد: موضوع مذکور در ستاد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است.

استفاده از ۲۰۰ کانتینر یخچال‌دار در کشتیرانی دریای خزر
غنجی به نبود کشتی‌های یخچال‌دار در دریای خزر اشاره کرد و افزود: اکنون ۳۲ دستگاه کانتینر یخچال‌دار در دریای خزر داریم و این آمادگی وجود دارد تعداد کانتینرهای یخچال‌دار کشتیرانی دریای خزر را تا ۲۰۰ دستگاه افزایش دهیم.

او با اشاره به اینکه ناوگان ایرانی در حوزه واردات کالا در خطر هستند، بیان کرد: سرمایه‌گذاری برای خرید کالا به منظور حمل آن را آغاز کردیم و ۸۰ درصد از گندم و غلات در حال تخلیه در بندر انزلی متعلق به کشتیرانی دریای خزر است.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر، خواستار مقایسه جی.دی. پی کشورهای حوزه دریای خزر با ایران شد و اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل‌ها هزینه حمل کالا توسط ناوگان کشتیرانی دریای خزر را کاهش دادیم اما هزینه‌های نیروی انسانی و بین‌المللی باید با بازار بیرونی مقایسه شود.

غنجی با تأکید بر اینکه تعرفه‌های حمل کالا باید بررسی شود، خاطرنشان کرد: تعرفه حمل غلات و کالای فله در بنادر نیازمند تعدیل است.

وی به کاهش درآمد کشتیرانی دریای خزر نسبت با سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: خط حمل و نقل کشتیرانی به‌تنهایی نمی‌تواند تخفیف دهد و باید در عرصه ماندگار باشیم.

جذب ۲۰۰ میلیون دلار فاینانس برای نوسازی ناوگان دریای خزر
مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر از جذب ۲۰۰ میلیون دلار فاینانس برای نوسازی ناوگان این شرکت در دریای خزر خبر داد و بیان کرد: نوسازی ناوگان به منظور ماندگاری در بازار انجام شده است.

غنجی با بیان اینکه دستگاه متولی آموزش دریانوردان مشخص نیست، تصریح کرد: مرکز آموزش دریانوردی توسط کشتیرانی دریای خزر در بندر انزلی راه‌اندازی شده است.

آموزش دریانوردی توسط کشتیرانی دریای خزر
او به آموزش ۱۲۰ نفر از دانشجویان برای ناوبری ناوگان کشتیرانی دریای خزر اشاره کرد و افزود: سال‌های گذشته ۶۰۰ نفر را جذب کردیم.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر از جذب ۲۵۰ نفر دانشجو به منظور آموزش دریانوردی توسط این شرکت تا سال ۹۶ خبر داد و گفت: اکنون ۶۰ نفر از دانشجویان روی ناوگان کشتیرانی دریای خزر در حال آموزش هستند و پس از جذب در این ناوگان به ناوگان بین‌المللی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می‌پیوندند.

غنجی، حمایت از مالکان کشتی‌های خصوصی را از برنامه‌ریزی‌های کشتیرانی دریای خزر دانست و خاطرنشان کرد: برطرف کردن مشکل کشتی «راشا» در بندر «اکتائو» در قزاقستان از جمله حمایت‌های کشتیرانی دریای خزر از مالکان کشتی‌های خصوصی است.

او با بیان اینکه حمایت از بار صاحبان کالا از تفاوت‌های ناوگان ملی ایران با دیگر شرکت‌ها است، یادآور شد: انتظار داریم صاحبان کالا نسبت به موضوع مذکور توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz