جذب نیروهای پیش‌دبستانی در مناطق مورد نیاز گیلان+جزییات

مهدی حاجتی

رشت رویایی- مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: امسال قانون به ما اجازه می‌دهد در مناطقی که نیاز داریم نیروهای پیش‌دبستانی و خرید آموزش را جذب کنیم.

مهدی حاجتی امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به در گیلان بالغ بر ۲۹ هزار نفر معلم فعالیت دارند، اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر ۳۰ هزار نفر معلم در گیلان بودند و امسال ورودی نداریم.

وی تعداد دانش‌آموزان گیلان را ۳۷۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش ملجأ فرهنگ اخلاق برای مخاطبان است و باید خود را پاسخگوی مردم بدانیم.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان به پرداخت مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: ۹۰ درصد مطالبات پاداش سال ۹۳ معلمان پرداخت شده و برای پرداخت ۱۰ درصد دیگر مطالبات قبل از هفته بزرگداشت مقام معلم در سال جاری اقدام شده است.

وی مقدار مطالبات پاداش فرهنگیان را در مجموع بیش از ۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و یادآور شد: ما در آموزش و پرورش گیلان ماهانه ۶۵ میلیارد تومان به فرهنگیان حقوق پرداخت می‌کنیم.

حاجتی از افزایش حقوق فرهنگیان خبر داد و خاطرنشان کرد: به طور میانگین در طرح رتبه‌بندی فرهنگیان ۳۰۰ هزار تومان افزایش حقوق صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه از امسال کسانی که رسته‌های اداری داشته‌اند در طرح رتبه‌بندی قرار می‌گیرند، یادآور شد: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان شامل کسانی که بالای ۶ سال سابقه معلمی در مدارس را دارند، می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه برای پیش‌دبستانی از نیروی تخصصی استفاده کرده‌ایم، تصریح کرد: جذب نیروها توسط دانشگاه فرهنگیان انجام می‌گیرد و بر اساس مصوبه مجلس است.

وی متذکر شد: سال گذشته ۳۷۰ نفر نیروی حق‌التدریس را جذب کردیم و امسال قانون به ما اجازه می‌دهد در مناطق که نیاز داریم نیروهای پیش‌دبستانی و خرید آموزش را جذب کنیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz