رشت رویایی- تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در حالی میزبان تیم استقلال خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال کشور است که تنها هدف هر دو تیم در این بازی صعود به جمع هشت تیم نهایی این دوره از رقابت هاست.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت های جام حذفی فوتبال کشور و از مرحله یک هشتم نهایی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی این شهر ساحلی شمال کشور، میزبان تیم استقلال خوزستان است.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی اگرچه در لیگ دسته یک فوتبال کشور نتایج درخشانی کسب نکرده و در حال حاضر در نیمه دوم جدول رده بندی جام آزادگان قرار گرفته است اما در جام حذفی فوتبال و با درخشش بی نظیر در برابر رقیب سنتی خود سپید رود رشت و شکست سه بر یک سرخ پوشان ، نشان داد که در این جام ، حرفی برای گفتن دارد و با حذف سپید رود رشت ، حریف استقلال خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها شد.

ملوانان در جام حذفی۹۵ -۹۴ پس از پیروزی برابر تیم فوتبال عقاب نیروی هوایی و صعود به جمع ۱۶ تیم ، در مرحله یک هشتم نهایی رقابت ها در برابر پرسپولیس تهران تن به شکست داد و از گردونه رقابت ها خارج شد.

این تیم در نخستین بازی در جام حذفی۹۶ – ۹۵نیز با شکست یک بر صفر برابر تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز خداحافظی زودهنگامی با جام حذفی کرد و پس از آن تمام تلاش خود را برای صعود مجدد به لیگ برتر فوتبال کشور به کار بست که برای دستیابی به این هدف نیز نتوانست موفق شود و پس از ناکامی در صعود به لیگ برتر هفدهم ، برای یک فصل دیگر در رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور باقی ماند و در حال حاضر با کسب ۱۳ امتیاز از ۹ بازی و با یک بازی کمتر در رده یازدهم جدول رده بندی لیگ دسته یک فوتبال کشور قرار دارد.

از سوی دیگر استقلال خوزستان نیز با شکست پنج بر صفر تیم فوتبال میعاد مغان اردبیل که در لیگ دسته سوم فوتبال کشور حضور دارد توانست به جمع ۱۶ تیم این جام راه پیدا کرده و حریف ملوانان در یک هشتم نهایی رقابت های فوتبال جام حذفی کشور شود.

تیم فوتبال استقلال خوزستان در جام حذفی ۹۴-۹۵ پس از شکست تیم سپید رود رشت و صعود به یک هشتم نهایی ، با شکست یک بر صفر در برابر راه آهن تهران از گردونه رقابت ها کنار رفت و در جام حذفی ۹۵-۹۶ نیز حضور نداشت .

این تیم خوزستانی با وجود کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر پانزدهم درفصل ۹۴-۹۵ ، در لیگ شانزدهم با کسب ۴۱ امتیاز در جایگاه هفتم جدول رده بندی لیگ برتر شانزدهم قرار گرفت و در لیگ برتر هفدهم فوتبال کشور نیز تا کنون با کسب نتایج ضعیف دور از انتظار با کسب هفت امتیاز از ۱۰ بازی و تفاضل گل منفی ۱۰ در انتهای جدول ره بندی لیگ برتر قرار دارد.

با تمام این تفاسیر باید منتظر ماند و دید که جدال شمال و جنوب در روز جمعه برای صعود به جمع هشت تیم پایانی جدول چه خواهد شد و کدام تیم ، شادی را به باشگاه خود و هوادارانش تقدیم می کند.

قضاوت این دیدار حساس برعهده کوپال ناظمی است و بابک داوری ، امیر مبشر و ناصر جنگی، وی را در امر قضاوت این دیدار یاری می کنند. حسین نجاتی نیز ناظر این دیدار حساس معرفی شده است.

دیدار دو تیم ملوان بندرانزلی و استقلال خوزستان در ساعت ۱۴ روز جمعه پنجم آبان در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می شود و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی علاوه بر کاهش دمای هوای گیلان در روز جمعه ، آسمان نیز ابری و در برخی نقاط بارش باران وجود خواهد داشت.