جدال لفظی کوچکی‌نژاد و دفتر استاندار در رسانه‌ها

جدال لفظی کوچکی‌نژاد و دفتر استاندار در رسانه‌ها

رشت رویایی- مدیر روابط‌عمومی استانداری گیلان در واکنش به مصاحبه کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نقل‌‌قول‌های منتسب به استاندار گیلان باید بر اساس مطالب درست باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به برخی اظهارات استاندار گیلان در شورای آموزش و پرورش استان مبنی بر تغییرات مدیران این نهاد در دولت گذشته و مخالف نظام دانستن تجمع فرهنگیان، گفت: انتظار می‌رفت در آستانه سال تحصیلی جدید استاندار گیلان همدلی بیشتری با فرهنگیان داشته باشد.

او افزود: استاندار گیلان به عنوان نماینده عالی دولت در استان به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای، بی‌طرفی را رعایت کند و دیگران را مورد تهاجم قرار ندهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت گذشته هشت سال طول کشید تغییراتی در بدنه آموزش و پرورش اعمال شود، ادامه داد: در مدت سه سال گذشته تغییرات در این بدنه شدت بیشتری داشته است.

راه اشتباه استاندار گیلان
او نیروهای آموزش و پرورش را طرفدار نظام خواند و گفت: فرهنگیان در تمام دوران انقلاب و دفاع مقدس و پس از آن وظیفه خود را نسبت به نظام انجام دادند و آقای استاندار راه را اشتباه می‌رود.

‌کوچکی‌نژاد دولت را جزئی از نظام خواند و اضافه کرد: اگر تعریف استاندار همسویی با دولت است باید بداند نیروهایی که در فتنه دخالت داشتند و بارها در دستگاه امنیتی حاضر شدند اکنون با این دولت رنگ عوض کردند.

او افزود: سخنان استاندار گیلان نشان می دهد افراطی‌گری خود را در حذف نیروهای آموزش و پرورش شدت بخشیده و فرهنگیان تجمع کننده را مخالفان نظام می‌داند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار باید از فرهنگیان عذرخواهی کند، اظهار کرد: فرهنگیان نقدهای منصفانه دارند و دلسوزی می‌کنند و این موضوع نباید مورد خشم استاندار باشد.

او با اشاره به اینکه گزارش‌های غلط به استاندار گیلان داده می‌شود، یادآور شد: استاندار گیلان فرهنگیان را با مخالفان نظام اشتباه گرفته است در صورتی که فرهنگیان به حد شعور بالایی رسیده‌اند که از دولت نقد داشته باشند.

عملکرد ضعیف آموزش و پرورش
کوچکی‌نژاد عملکرد آموزش و پرورش را ضعیف خواند و افزود: فرهنگیان دغدغه معیشتی دارند و با سختی زندگی می‌کنند و هنوز یک‌سال پایان خدمت بازنشستگان فرهنگیان پرداخت نشده است و تعمیرات واحدهای آموزشی باقی مانده و مطالبات بسیاری دارند.

او با تأکید بر اینکه استاندار گیلان به جای خط و نشان کشیدن علیه فرهنگیان باید دغدغه آنها را برطرف کند، گفت: استاندار گیلان باید نگران شب‌نشینی‌هایی باشد که علیه دولت و نظام در استان صورت می‌گیرد.

این مسؤول ادامه داد: آقای استاندار باید نگران حرکات ضدانقلابی در گیلان باشد و افرادی را تهدید کند که در شب‌نشینی‌های خود نظام را تضعیف می‌کنند و این افراد در سیستم مدیریتی خودش هستند.

او با اشاره به اینکه استاندار گیلان از عملکرد شورای آموزش و پرورش بپرسد تاکنون چه کاری انجام داده است، گفت: استاندار گیلان پاسخگوی مطالبات این حوزه نیست و حاشیه‌پردازی می‌کند.

کوچکی‌نژاد به اظهارات دیگر استاندار گیلان اشاره کرد که دولت یازدهم را مظلوم خوانده بود و یادآور شد: افراطی‌گری در این دولت زیاد است و استاندار هرگز حاضر نیست از نماینده‌ها برای حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش برای ارائه گزارش دعوت کند.

او ادامه داد: چند بار مکاتبه کردیم و به استاندار گفتیم حق نمایندگان مجلس است که در جلسه شورای آموزش و پرورش حضور یابند اما هر بار دریغ می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به اعلام افزایش ۱۰۰ درصدی حقوق فرهنگیان توسط استاندار گیلان اشاره کرد و گفت: این آمار درستی نیست و در مدت سه سال گذشته تنها چند درصد ناچیز افزایش یافته است.

آموزش و پرورش محل حرکت افراطی نیست
او با اشاره به اینکه آموزش و پرورش محل تسویه حساب و حرکت افراطی نیست، اظهار کرد: اگر آقای استاندار نگران رای آوردن دولت است به نصیحت مقام معظم رهبری گوش کند و به جای تبلیغات غیرواقعی عملکرد خود را برای مردم بازگو کند و گذشتگان را مورد هجمه قرار ندهد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش در بدترین شرایط خود قرار دارد، خاطرنشان کرد: مجلس در این زمینه گام‌های زیادی برداشته و مسؤولان اجرایی نمی‌توانند اشتباه کنند و استاندار آمار دهد که تا چه حد از ظرفیت مردم استفاده کرده و چقدر از منابع برای ارتقای آموزش و پرورش بهره گرفته است.

او به فعالیت معاون سیاسی امنیتی استاندار اشاره کرد و افزود: آقای استاندار معاون سیاسی شما جزو نیروهای افراطی است و اعتدال در خانه احزاب گیلان رعایت نمی‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا احزاب اصولگرا در جلسات حضور ندارند، گفت: اعتدال در حوزه سیاسی استان رعایت نمی‌شود و روش‌های استاندار در این زمینه یکطرفه است.

او خاطرنشان کرد: ضمن احترام به احزاب اصلاح‌طلب، انتظار می‌رود استاندار گیلان با روش سیاسی درست از احزاب اصولگرا نیز دعوت می‌کرد و به جای پرداختن به حاشیه، به دغدغه فرهنگیان اهمیت می‌داد.

یوسف گلشن در واکنش به متن مصاحبه جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مبنی بر «استاندار گیلان به دغدغه فرهنگیان بپردازد»، گفت: یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌ای به نقل از نجفی استاندار گیلان اعلام کرده که وی فرهنگیان تجمع‌کننده را مخالف نظام اسلامی می‌داند که این مطلب قویاً تکذیب می‌شود.

واکنش مدیر روابط‌عمومی استانداری گیلان: به مصاحبه کوچکی‌نژادنقل‌قول‌های منتسب به استاندار گیلان کذب است
یوسف گلشن در واکنش به متن مصاحبه جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مبنی بر «استاندار گیلان به دغدغه فرهنگیان بپردازد»، گفت: یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌ای به نقل از نجفی استاندار گیلان اعلام کرده که وی فرهنگیان تجمع‌کننده را مخالف نظام اسلامی می‌داند که این مطلب قویاً تکذیب می‌شود.

او ادامه داد: تاکنون استاندار گیلان در هیچ‌کدام از جلسه‌های شورای آموزش و پرورش چنین مطلبی را بیان نکرده و این احتمال وجود دارد که اطلاعات نادرست به این نماینده محترم رسیده باشد و او براساس مطالب کذب محض انتقال داده شده، با رسانه‌ها مصاحبه کرده باشد.

مدیر روابط‌عمومی استانداری گیلان با ابراز تأسف از انتساب چنین نقل و قول‌هایی به استاندار، گفت : اخیراً تجمعی از سوی فرهنگیان شکل نگرفته که استاندار بخواهد نسبت به آن واکنش نشان دهد.

گلشن گفت: سابقه سال‌های اخیر گویای آن است که محمدعلی نجفی به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان در تمام جلسه‌های این شورا حضور یافته و نسبت به موضوع آموزش و پرورش اهتمام جدی دارد.

او ادامه داد: حضور مستمر استاندار گیلان در این جلسه‌ها و تجلیل استاندار گیلان از مقام فرهنگیان و مجموعه سخنرانی‌ها و مواضع وی بیانگر آن است که امر تعلیم و تربیت و ساماندهی موضوعات مربوط به نهاد آموزش و پرورش در استان از نظر استاندار گیلان مهم است.

گلشن از تمام رسانه‌ها و مراجع ذی‌ربط خواست نسبت به نقل قول‌های منتسب به استاندار گیلان دقت لازم را داشته باشند و گفت: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان معتبرترین مرجع درباره صحبت‌ها و مواضع استاندار است.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz