اعتراض فاطمه شیرزاد:
جای صندلی‌های شورا و مدیریت شهری در کارگروه‌های استانداری خالی است

یک‌صد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر رشت - آبان ۱۳۹۵ - فاطمه شیرزاد

رشت رویایی- سخنگوی شورای شهر رشت به مدیریت یکپارچه و عدم عملکرد به شیوه جزیره‌ای تاکید کرد و گفت: در کارگروه‌های تشکیل شده در استانداری، صندلی‌های شورا و مدیریت شهری خالی است.

به گزارش تسنیم، فاطمه شیرزاد در جلسه کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر رشت گفت: برنامه‌های آموزشی تفکیک از مبدأ و کاهش زباله باید به‌صورت جدی‌تر در رشت و گیلان پیگیری شود.

او با بیان اینکه در گذشته برنامه‌های آموزشی تفکیک زباله از مبدأ به‌وسیله سازمان پسماند انجام می‌شد گفت: اکنون این اقدامات از طریق مناطق شهرداری اجرا می‌شود و بحث تفکیک زباله از مبدأ در بودجه ۹۵ شهرداری لحاظ شده است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدأ در اختیار مناطق شهرداری رشت سپرده شده است گفت: باید در کمیسیون‌های تخصصی اقدامات مناطق و گزارش‌های لازم را دریافت کنیم و سازمان پسماند نظارت خودش را انجام دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه سازمان پسماند باید مطالبات و حق نظارت خود را از مناطق شهرداری دریافت کند عنوان کرد: سازمان پسماند کمیته‌ای را تشکیل دهد و مطالبات خود را دریافت کند و نباید حقوق کارکنان سازمان پسماند سه ماه تعویق بیفتد.

شیرزاد هدف شورای اسلامی شهر رشت را ارتقای وضعیت پسماند، آموزش و اطلاع‌رسانی شهروندان برشمرد و گفت: کاهش زباله با حرف انجام نمی‌شود بلکه باید با یک برنامه مدون و اجرایی، زباله را در استان کاهش دهیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: استان گیلان با توجه به دارا بودن مواهب طبیعی نباید استان پرزباله کشور باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه خانواده‌ها بحث تفکیک زباله از مبدأ را جدی‌تر گرفته‌اند بیان کرد: باید مکان‌های تفکیک زباله از مبدأ در مکان‌های مختلف شهر مشخص شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه گفت: در ارتباط با تفکیک زباله از مبدأ می‌توان از ظرفیت رادیو و تلویزیون با تولید ویژه‌برنامه‌هایی در این مورد استفاده کرد.

سید رضا موسوی روزان با بیان اینکه در بحث فرهنگ‌سازی و حمل زباله دچار مشکل هستیم عنوان کرد: زباله‌ها مدت زمان زیادی در بیرون می‌ماند و مردم نمی‌دانند زباله را چه زمانی در بیرون از منزل قرار دهند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz