[su_frame align=”left”]تصادف[/su_frame]

رشت رویایی- جلسه شورای ترافیک شهرستان صومعه سرا در حالی برگزار شد که آمار ۲۴ نفر فوتی در تصادفات رانندگی این شهرستان، صومعه سرا را در جایگاه نخست حوادث رانندگی قرار داده است.

به گزارش مهر، سروان سید افشین گراکویی در جلسه شورای ترافیک که ظهر دوشنبه در شهرستان صومعه‌سرا برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در سال ۹۴ در بخش تصادفات فوتی شهرستان صومعه سرا از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ فقره تصادف منجر به فوت در این شهرستان رخ داده است، گفت: در این تصادفات ۲۴ نفر از همشهریان صومعه سرایی جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس پلیس راه فومنات با اشاره به رشت – صومعه سرا- فومن- شفت- ماسال پنج حوزه فعالیتی این مرکز در غرب استان گیلان، خاطرنشان کرد: صومعه سرا در بین این شهرستان‌ها از نظر تصادف درجایگاه نخست قرار دارد.

وی تصادفات جرحی شهرستان صومعه سرا را ۳۱۰ مورد عنوان و تصریح کرد: ۳۷۰ نفر در این تصادفات مجروح شده و ۹۳ تصادف خسارتی نیز در این شهرستان گزارش شده است.

سروان گراکویی با بیان اینکه میزان تصادفات صومعه سرا در سال ۹۴ نسبت به سال گذشته آن با کاهش پنج درصدی همراه بوده گفت: با توجه به تعداد کشته شدگان و مجروحان تصادفات رانندگی در این منطقه نیاز به برنامه ریزی دقیق‌تر و فعالیت مناسب‌تر در این شهرستان احساس می‌شود.

به گفته این مسئول در سال ۹۵ نیز شهرستان صومعه سرا شاهد یک فقره تصادف منجر به فوت در مسیر روستای نفوت و ۱۳ تصادف جرحی با ۱۵ مجروح و ۱۴ تصادف خسارتی بوده است.