«جان‌سختِ» داعش کشته شد +عکس

رشت رویایی- ابو عمر شیشانی (چچنی) یکی از جان سخت‌ترین و تحت تعقیب‌ترین فرماندهان داعش کشته شده است.

رویترز گزارش داد؛ خبرگزاری «اعماق» – وابسته به گروه مسلح داعش – با اعلام این خبر، مرگ این عضو بلند پایه گرجستانی تبار داعش را تأیید کرده است.

بنا بر اعلام وب سایت اعماق الشیشانی در حال پس زدن حملات نیروهای عراقی و ائتلاف به مناطق جنوبی موصل کشته شده است. خبرگزاری رویترز اعلام کرده تأیید خبر مرگ این فرمانده داعش را از منابع مستقل ندارد.

ابو عمر شیشانی (چچنی) «جان‌سختِ» داعش

بر اساس اعلام خبرگزاری وابسته به داعش، الشیشانی در نبرد در حومه شهر “شرقاط ” در جنوب شهر موصل عراق کشته شده است.

این فرمانده داعشی به ” عمر چچنی ” نیز اشتهار داشت. نام اصلی این تروریست گرجی تبار “تَرخان باتیراش‌ویلی” است. او متولد ۱۹۸۶ در گرجستان بود.

او پیش از پیوستن به داعش رهبر گروه “جیش المهاجرین و الانصار” در شمال قفقاز بود. او پیشتر در ارتش گرجستان خدمت می‌کرد اما از ۶ سال پیش به بهانه بیماری خدمت در ارتش را رها کرد و به گروه‌های ستیزه جوی افراط گرا پیوست.

پیش‌تر “پیتر کوک” سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ماه مارس گذشته از مرگ این فرمانده داعش در عملیات هوایی آمریکا علیه نشست رهبران داعش در نزدیکی منطقه ” شدادی ” خبر داده بود، اما وب سایت اعماق این خبر را تکذیب کرده بود.

ابو عمر شیشانی (چچنی) «جان‌سختِ» داعش

شیشانی یکی از اعضای بلند پایه فرماندهی داعش بود. از او تحت عنوان وزیر جنگ داعش و مشاور نظامی ابوبکر بغدادی رهبر داعش یاد می‌شد. او همچنین یکی از اعضای شورای رهبری داعش در شهر رقه بود.

دولت آمریکا پارسال برای دستگیری یا اطلاعات منجر به دستگیری این تروریست داعشی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

در ماه‌های گذشته بارها خبرهایی مبنی بر کشته شدن الشیشانی منتشر شده بود که این خبرها از سوی خبرگزاری داعش و یا انتشار ویدئوهایی از جانب الشیشانی تکذیب شده بود و این نخستین بار است که خبرگزاری وابسته به داعش مرگ این رهبر تروریستی را تأیید کرده است.

عصر ایران

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz